Advent zahájila Mikulášská nadílka na sále obecního úřadu. Během adventního tvoření pro děti se také připravovaly ozdoby na obecní strom. Dobrovolníci vytvořili krásný pracný slaměný betlém, který našel místo ve středu obce a u kterého vznikl i druhý obecní vánoční strom. Oba se pak dočkaly slavnostního rozsvícení.

Už po několikáté proběhlo také Adventní zpívání v kostele sv. Havla. Místní dobrovolníci vytvořili drobný sbor a nacvičili několik písní, dále se představil dětský Sboráček z Dubé, na varhany zahrála místní rodačka Renata Rákosníková, která v závěru zahrála s kapelou Kousavá deka. Ta po skončení programu v kostele pokračovala s hraním venku u ohňů a svařáku. Druhý den se uskutečnilo vánoční posezení pro občany. Celý Advent byl završen půlnoční mší, kde zahrála Renata Rákosníková a zpěvem ji doprovodila její dcera Klára.

Program byl opravdu hezký, ale velkou podstatou tohoto adventu bylo nadšení místních, kteří se zapojují do obecního dění a pomáhají a tvoří program. Myslím, že tato sounáležitost je hezkým příkladem lidství a pěstování dobrých sousedských vztahů.

Tomáš Zavoral, Tuhaň