V rámci revitalizace prováděli odsouzení výmalbu stěn chodeb a určených místností. Nejednalo se však jen o pouhé vymalování. Na stěnách chodeb vzniklo velmi zajímavé a určitě nepřehlédnutelné puzzle s pestrobarevnými dílky o velikosti formátu A2.

Dílky jsou natáčeny různými směry a spojovány v neopakovatelných kombinacích, což vytváří v prostorách věznice jedinečnou a hravě tvůrčí atmosféru, na hony vzdálenou běžné uniformitě ostatních objektů. V některých částech stěn jsou namísto dílků puzzle vložena sousloví (dle metody PBIS – Podpora pozitivního chování žáků), která mají za úkol pozitivně motivovat jejich čtenáře.

Hesla jako: „Jsme jeden tým.“, „Respektuj sebe a okolí!“, „Studuji kvůli sobě!“ a další budou žáky formovat k budování sebereflexe, úcty, pokory, dodržování pravidel a vůbec k celkovému restartování jejich, ne vždy ryzích, charakterů. Nový grafický počin doplnil již stávající výmalbu s čistě strojírenskou tematikou.

Výlet k Panské skále u Kamenického Šenova.
OBRAZEM: Výlet k Panské skále. Čedičové varhany vás nadchnou

Prostory centra odborného vzdělávání ozvláštnila výmalba stěny kanceláře mistrů motivem kreslených postaviček Pata a Mata v předpokládané životní velikosti. V průběhu prací se také postupně dokončila nově vznikající knihařská dílna.

Stěhovalo se kompletní strojní vybavení, spotřební materiál a za pomoci oddělení logistiky Věznice Stráž pod Ralskem byl vystavěn nový sklad knihařské dílny. V této dílně vznikaly svépomocí a za použití zbytkových materiálů stojany, odkládací háky a další vybavení, které bude potřeba pro bezproblémový chod.

Tenisová rodina uspořádala 9. září v České Lípě hned dva turnaje.
Velký turnajový den v České Lípě. Tenisová rodina obsadila všechny kurty

Nově byla vybudována druhá počítačová učebna pro výuku základní práce s PC a s kancelářskými balíky. Nový nátěr dostaly také všechny zárubně dveří ve ŠVS. Vše dohromady má zdůraznit smysl fungování ŠVS a jasně definovat jeho poselství. Tady jsou vězněné osoby žáky s jedinečnou možností získat výuční list v oboru, který jim po návratu do civilního života umožní ten nejlepší start.

Učitelka - vedoucí ŠVS Ing. Bohumila Nová