Tentokrát se akce uskutečnila na podporu malé dívky Lilli, kterou postihl Crouzonův syndrom (specifický tvar hlavičky). Vstup byl zdarma, diváci mohli přispět libovolnou částkou do připravené kasičky. Výtěžek na místě převzala malá Lilli s rodiči, kteří se koncertu zúčastnili.

Ačkoliv v den konání dosahovaly teploty k tropickým 37 °C, dorazilo opravdu hodně diváků. Benefiční akce se konala v podvečerních hodinách. Úvodu se ujal imitátor a moderátor Zdenek Barnet. Ten pozval hlavní iniciátory, starostku města Česká Lípa Jitku Volfovou a zpěváka, herce a producenta koncertu Martina France, kteří takzvaně slavnostně vykopli 3. ročník akce.

Křišťálový trh v Liberci.
Křišťálový trh. Na libereckém náměstí měla pec i sklárna Ajeto z Lindavy

Na improvizovaném pódiu na balkónu zůstal Martin France. Ten celou akci odstartoval rychlým rokenrolem, aby se diváci hned na počátku rozhýbali a roztleskali. Po něm nastoupilo překvapení večera, mladá Natálie Neprašová. Ta si premiérově zazpívala před diváky píseň Měls mě vůbec rád od Evy Farné.

Po mladé interpretce nastoupil herec a zpěvák Petr Batěk, který diváky oslovil svými autorskými písničkami. Vystřídal ho zpěvák Tomáš Ringel, který diváky doslova přišpendlil svým velikým hlasem v kantilénových písních. Poté dorazila zpěvačka z České Lípy, Zuza Nová, která se ve svém pěveckém bloku s diváky rozloučila nádherným songem Mariky Gombitové Vyznanie. No a poté už dorazil zpěvák, písničkář a vystudovaný tělocvikář Martin Maxa i se svojí houslistkou.

Spisovatel a historik Vlastimil Vondruška.
Černá lilie je má radost a dárek čtenářům, říká spisovatel Vlastimil Vondruška

Následovalo losování dárku pro jednoho z přítomných diváků a předávání šeků. Po sečtení všech vybraných financí, včetně šeku od Nadačního fondu Sudička a její ředitelky Hany Ulmanové, která na koncert osobně dorazila, se celkově vybralo téměř 40 tisíc korun. Pro tuto částku si dorazila Lilli i s rodiči.

Na závěr rozeznělo náměstí pěvecké duo Kamelie. Divákům zazpívaly své nevětší hity a celé českolipské náměstí si jejich vystoupení užívalo. Už teď je jasné, že se nejen českolipští diváci mohou těšit na 4. ročník této bohulibé akce a to ve středu 21. srpna 2024.

Pak na některé z účinkujících čekalo ještě jedno adrenalinové překvapení. Jelikož někdo nechtěně vyblokoval automatické otevírání hlavních dveří radnice, byli účinkující nuceni zůstat hodinu zamčeni v radniční budově. Po hodinovém snažení byli vypuštěni náhradním vchodem a mohli se tak zúčastnit následného přátelského setkání v Hotelu Morris.

Martin France