Letos nás překvapilo, že již koncem ledna bylo vyprodáno včetně stolů v předsálí. Musíme konstatovat, že jako každý rok se sešli úžasní hosté, kteří se i letos dobře pobavili. Přijela i spousta hornických kamarádů, a to z Příbrami, Mostu, Sokolova, Měděnce, Chomutova a Jirkova. Dokonce i ze slovenského Pezinku a Ľubietové!

Ve dvacet hodin se ztlumilo světlo na sále a zazněl signál "Jízda mužstva", následoval autentický zvuk jízdy těžní klece. Poté, co klec zastavila a opět se rozsvítilo, prošel kolem sálu parádní hornický průvod. Spolkovou vlajku následovala svatá Barbora se svatým Prokopem a permoníky, za které se zařadili uniformovaní havíři.

Již počtvrté uspořádal Hornicko-historický spolek pod Ralskem svůj ples.Zdroj: Hornicko-historický spolekKdyž předseda přivítal hosty a představil sponzory, zazněla hornická hymna "Hornický stav". Dá se říci, že po celou dobu, co hrál taneční orchestr Domestic, byl parket zcela zaplněn bavícími se tanečníky. Mezi tím se hosté občerstvovali u bohaté tabule rautu a téměř každý si něco odnesl z tomboly, která letos čítala přes 700 cen. Soutěžilo se v zatloukání hřebíků hajcmanovým šroubem a v pivním souboji.

Velký ohlas měla píseň "Kamarádi, dolů sfárejme…", kterou o přestávkách zazpívali havíři a při refrénu si šli přiťuknout mezi hosty celůvkami naplněnými pivní mastí. O půlnoci se rozlehly sálem divoké bubny. Za dechberoucí vystoupení bubenické skupiny Unique Rhythm by se nemusel stydět žádný kmen z rovníkové Afriky či bubeníci světových kapel!

Když se spokojení hosté po třetí hodině ranní rozcházeli, tak se zástupcům místního spolku honily hlavou přípravy na pátý ples v roce 2021. Již nyní se těšíme! Zdař Bůh!

Za HHS pod Ralskem Miroslav Janošek