Počet startujících letos poprvé překonal stovku, na startu se sešlo 107 závodníků ze všech koutů České republiky a ze Slovenska. Závodilo se bohužel pouze v sobotu a během odpoledne se podařilo dokončit za větru 3–6 m/s a občasného deště čtyři rozjížďky.

Děti byly rozděleny stejně jako při letošním prvním závodě Českého poháru do čtyř skupin (modrá, zelená, červená a žlutá). Losovalo se právě podle výsledků na Nových Mlýnech. Závodily vždy dvě různé skupiny společně, postupně každá s každou, takže každý závodník absolvoval celkem čtyři rozjížďky. Následně byla podle celkového pořadí flotila rozdělena na dvě poloviny – na zlatou a stříbrnou skupinu. Bohužel v neděli již nefoukalo, a tak pořadí se již neměnilo.

V absolutním pořadí byl třetí Lukáš Kraus z JK Česká Lípa, který vyhrál kategorii starších žáků. Mezi mladšími žáky vyhrál František Burda a druhý byl Jiří Tomeš, oba závodící za JK Česká Lípa.

Českolipská kapela Banworks pokřtila své první album Dlouhonohej stín v dokském klubu Píchlá nota.
Kapela Banworks pokřtila své první album v Doksech

Regatě přecházelo tradiční soustředění třídy Optimist, které pořádají pro děti z celé republiky členové YC Velké Dářko v čele s Richardem Kafkou. Zúčastnilo se ho přes 60 mladých jachtařů – od úplných začátečníků, kteří na Dářku absolvovali své první jachtařské krůčky, až po zkušené závodníky, kteří pilně trénovali pod vedením zkušených trenérů, mezi nimiž nechyběli ani reprezentační trenérka Nikol Staňková či předseda Asociace lodní třídy Optimist Petr Přikryl.

Děti byly rozděleny do několika družstev podle výkonnosti. Kromě hodnotných tréninků na vodě, absolvovaly také teorii, nejrůznější soutěže a cyklovýlety. Všichni si soustředění užili a získali cenné nové zkušenosti.

Eva Skořepová, Český svaz jachtingu