Je to místo, kde se setkávají organizace poskytující sociální služby pro osoby se zdravotním postižením z celé ČR a dokonce s mezinárodní účastí přátel z polské Lubáně. Samotné zahájení festivalu se konalo na semilském náměstí, kde jsme veřejnosti představili naši tanečně-aerobickou sestavu s pompóny „Cést La Vie“.

Slavnostní galakoncert se konal v kulturním centru Golf a dále festival putoval do měst Jilemnice, Vysoké nad Jizerou, Lomnice nad Popelkou atd. Právě závěrečný koncert a vystoupení v divadle v Lomnici se stal nejen pro naše uživatele mimořádným zážitkem. Vystoupení zde získalo obrovský potlesk a nadšené pohledy všech dětí i dospělých v hledišti. Celé divadlo doslova skákalo a upřímně jásalo!

Festival je místem, kde jsme velikými herci, tanečníky i divadelníky na prknech, které pro nás znamenají svět. Na vystoupení se všichni připravujeme velice dlouho, při samotném vystoupení jsme nervózní a plní očekávání, aby se nám vše povedlo a hostům se především líbilo.

Týden s Erasmem na Tyršovce.
Setkání pěti zemí. Na českolipské Tyršovce si užili týden s Erasmem

Děkujeme co nejsrdečněji všem pracovnicím z Podkrkonošské společnosti přátel dětí se zdravotním postižením v Semilech, které pro nás tento festival nadšeně připravují. Upřímné poděkování patří za vždy milé přijetí a neskutečnou atmosféru během festivalových dnů. Festival je pro nás takový ostrov, kam plujeme na 3 dny v roce a kde smíme roztáhnout pomyslné plachty a plout vstříc novým dobrodružstvím a mimořádných zážitkům.

Přejeme celé Podkrkonošské společnosti hodně zdraví, sil, optimismu a vlídných přijetí při organizačním zajišťování jubilejního 25. ročníku festivalu. Děkujeme, že díky vaší dlouholeté činnosti a podpoře víme, že všichni skutečně patíme k sobě a smíme ostatním ukázat, co vše dokážeme!

Eliška Šťastná Kysilková, pověřená vedoucí Denního stacionáře Česká Lípa při Denních a pobytových sociálních službách, p. o. Česká Lípa