Celkově do soutěže dorazilo více než osm desítek velmi pěkných fotografií z nejrůznějších míst kraje. Od těch notoricky známých jako Bezděz, Ještěd nebo Máchovo jezero, až po opravdové skryté skvosty. „Po krátké evidenci jsme všechny fotoúlovky nahráli do dvou alb na naši facebookovou stránku Liberecký kraj – cestou necestou a lidé mohli hlasovat v každé kategorii o ty nejlepší,“ uvedl Jakub Šeps, vedoucí oddělení cestovního ruchu.

V kategorii nejromantičtějších míst zvítězil obrázek cesty se Sněžkou v dáli, kterou zaslala Andrea Popková. Druhou kategorii, místo pro romantické rande, vyhrál Jan Skála s fotkou Panské skály v Kamenickém Šenově.

Sněžka.Zdroj: Andrea Popková

Výherci získají dárkové tašky plné výrobků místních firem. Například knihy s regionální tematikou, sklo a bižuterii, ale také mapy nebo informační materiály, které se mohou hodit při putování krajem. „Jsme rádi, že mnoho lidí zareagovalo na naši výzvu a svěřilo nám fotografie z míst, která pro ně osobně představují milou vzpomínku nebo je třeba jen mají za romantická. Budeme přemýšlet o dalších regionálních tématech pro soutěže,“ řekla Květa Vinklátová, krajská radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch. „Již nyní se na léto připravuje další, která bude spojena s velkým letním projektem Skryté skvosty Libereckého kraje.“

Na dalších místech v kategorii Nejzamilovanější místo skončily Andrea Votrubcová s pohledem na nový sad a zapadlou vesničku Loučky a Dagmar Klimková s motivem z Jizerky. V kategorii Nejlepší místo pro romantické rande to byly Kateřina Rosendorf  a její snímek zachycující svatbu na hradě Vranov a záběr na východ slunce na Mariánské vyhlídce Denisy Albaniové.

„Děkujeme všem, kteří se do soutěže přihlásili, popravdě jsme předem neočekávali, že se nám sejdou opravdu profesionální snímky,“ doplnil Šeps.

Jan Mikulička