Martinské trhy jsou moderní městské trhy se svěží módou, šperky, sklem a designem, kde se lidé pobaví a odpočinou si. Budete si moci vychutnat kulinářské speciality, poslechnout Kytlický chrámový sbor, nebo se zapojit do aukce výrobků místních sklářských mistrů. Na závěr se budete moci projít se svatým Martinem na bílém koni v lampionovém průvodu městem Nový Bor.

Před průvodem nám k legendě o svatém Martinovi přednese pár slov farář Pavel Morávek. V průběhu trhů bude možnost ochutnat svatomartinské rohlíčky, které pro Vás upeče Rodina v centru.

Letošního ročníku se zúčastní 20 různých prodejců, kteří budou jak v budově Vedlejší koleje, tak před ní. V nabídce naleznete různorodé výrobky od mýdel, šperků, svíček až po oděvy a batohy. Samozřejmě také kávu, něco dobrého ke kávě či na větší hlad staročeskou dobrotu.

Gulášfest v Tuhani.
OBRAZEM: V Tuhani voněly guláše. Ochutnat přišly desítky lidí

Novinkou v programu je aukce sklářských výrobků, které Rodině v centru darovali místní skláři. Výdělek z aukce půjde na podporu rodin, o které se Rodina v centru stará. Nejvíce jsou aktuálně potřeba psychologické konzultace pro děti a adolescenty, tudíž vybraná částka půjde na tyto terapeutické hodiny.

Do sklářské aukce svými výrobky přispěli známí skláři z novoborského okolí, například Emil Kováč, Zdeněk Kunc (Kunc Glass), Daniela Divišová (Pískovačka), Bohdana Vydrová (NATĚLO), Jiří Pačinek (Pačinek Glass), Šípek team s výrobkem z pozůstalosti Bořka Šípka či Armin Janata s Kryštofem Kudláčkem.

Na závěr celé akce proběhne lampiónový průvod v čele s živým bílým koněm a svatým Martinem. Malé lampionky pro děti bude možné zakoupit na místě.

Veterán sraz ve Verneřicích.
OBRAZEM: První Veterán sraz ve Verneřicích nedaleko Žandova se vydařil

Martinské trhy proběhnou ve Vedlejší koleji, která je multifunkčním prostorem, kde probíhají výstavy, koncerty, besedy či autorská čtení.

Rodina v centru, z.ú. pomáhá řešit každodenní starosti a potíže rodin a dětí na Novoborsku. Rodina v centru pomáhá doprovázet pěstouny, kteří se ujali opuštěných dětí. Předávat rodičům dovednosti, aby dokázali vytvořit podmínky pro život a správný vývoj dětí. Řešit krize v rodině. Dávat pocit bezpečí a porozumění dětem a mladým lidem, kteří se cítí sami. A také poskytuje finanční poradenství a pomáhá se spory, s bydlením a uplatněním na trhu práce. Nabízí prostor pro sdílení i učení v mateřském centru a hlídá děti v Dětské skupině Koblížek.

PROGRAM

13:00 Otevření trhů
14:30 Kytlický chrámový sbor
15:30 Aukce sklářských výrobků
17:10 Legenda o svatém Martinovi slovem faráře Pavla Morávka
17:30 Lampionový průvod s živým bílím koněm a svatým Martinem
Více informací na www.rodinavcentru.cz nebo facebookové události.

Akce je vhodná pro širokou veřejnost, rodiče i děti. Na všechny se moc těšíme na viděnou na Vedlejší koleji.

Kateřina Filingerová, Rodina v centru Nový Bor