Práce mne hodně bavila, ale po 1.5 roce jsem o ní přišel, protože firma byla zrušena. Byla to škoda, práce byla zajímavá a pestrá.

Poté jsem přemýšlel, kde bych se mohl uplatnit. Náhodou jsem se dozvěděl, že v České Lípě existuje organizace Rytmus. Do Rytmusu jsem se přihlásil.

Michal při práci.Michal při práci.Zdroj: RytmusPotěšilo mne, že jsem zde byl mezi lidmi. Naučil jsem se věci ohledně nástupu do zaměstnání, pracovní návyky, hygienické návyky, jezdil jsem na různé pracovní exkurze (např. Ekocentrum Brniště, kavárna Jako doma, nebo v Rothenburgu v SRN).

Po necelých dvou. letech docházky do Rytmusu mi zde byla nabídnuta možnost pracovní stáže – jednoduchá administrativní činnost a skartování dokumentů. Velmi mne to potěšilo. Byl jsem šťastný, že nemusím sedět doma, že budu v bezvadném kolektivu a budu alespoň trochu prospěšný. Zároveň vylepším své dovednosti v administrativě.

Hrad Svojkov.
Hrad Svojkov: skála, pískovec a přítel Mistra Jana Husa

V Rytmusu pracuji od srpna 2020. Z důvodu koronaviru jsem od října nemohl pracovat z kanceláře, ale moje vedoucí mi umožnila pracovat z domova. Každý pátek mi volala moje pracovní konzultantka Eliška, domluvili jsme se, co mám dělat a byla na telefonu jako moje podpora. Jsem rád, že mohu pracovat z domova, ale doufám, že již brzy budu pracovat opět v kanceláři.

V Rytmusu jsem velmi spokojený. Jsem vděčný za přístup konzultantek, které mi vždy vše vysvětlí, hodně se mi věnují a mnoho mne naučí.

Na práci se vždy těším a byl bych rád, kdybych zde mohl pracovat co nejdéle. Věřím, že po ukončení stáže si najdu podobně fajn práci jako je zde.

Michal Všechovský, Česká Lípa