Celkem 46 přihlášených závodníků čítá seznam jubilejního 20. Global Assistance Setkání mistrů, které v pátek 19. listopadu začalo na Autodromu v Sosnové u České Lípy. Hlavní program je na programu v sobotu 20. listopadu. Diváci uvidí mistry volantu z motoristických disciplín rally, autokros, či rallycross.

Motorističtí fanoušci se mohou potěšit okem na soudobé závodní automobily, ale i na historické skvosty, které brázdily závodní tratě v minulém století. Jedním z divácky atraktivních bodů programu jistě budou souboje posádek dealerského programu značky Škoda v rally, které jsou součástí oslav 120 let výročí sportovních aktivit značky Škoda.

S vozem této značky odstartuje také motoristický všeuměl a jediný Čech, který kdy závodil s vozem formule 1, tedy Tomáš Enge. Pro Tomáše to bude jeho první zkušenost s vozem Škoda Fabia Rally 2 EVO (R5). Kdo si ale pamatuje jeho účinkování na Setkání mistrů před lety se Škodou Octavia WRC, tak nemá vůbec obavy o to, zdali se Tomáš Enge s touto technikou dokáže brzo seznámit.

Setkání mistrů se na Autodromu Sosnová koná už dvacet let. V roce 2009 dorazil i slavný závodník Sébastian Loeb.
FOTO: Mistři volantu si v Sosnové dávají sraz už 20 let. Byl tu i Sébastian Loeb

Mezi další zvučná jména letošního Setkání mistrů v rally patří například dosud úřadující mistr republiky v rally Václav Pech jun., Jan Černý anebo poslední vítěz této akce, Petr Semerád. Diváky jistě potěší i účast zvučných jmen s autokrosovými buggy, kde se opět představí stálice Setkání mistrů a legenda českého motorsportu Jaroslav Hošek, nebo například Tomáš Gomzjakov, Petr Nikodém Jaromír a Vladislav Štětinové a další skvělí závodníci. Kompletní seznam přihlášených závodníků najdete na stránkách www.autodrom.cz.

20. Global Assistance Setkání mistrů bude letos zřejmě poslední motoristickou akcí, která se uskuteční ještě za volnějších epidemických opatření, jež se zpřísní už od nadcházející neděle. Do areálu v Sosnové se dostanou diváci, kteří se prokáží bezinfekčností podle platných pravidel (očkování, prodělání nemoci, test). Rychlotest na covid-19 bude možné provést i na vstupu do areálu autodromu.

Sobotní program začíná v 9 hodin a vstup do areálu je zdarma. V sobotu bude pouze zpoplatněn vstup na vybrané tribuny autodromu. Další informace najdete na www.autodrom.cz.

Petr Eliáš