Na pobočce českolipské ADRY je od února otevřený tzv. “ Dobropoint” - místo na podporu dobrovolníků na Českolipsku.  

Jak může DOBROPOINT Česká Lípa pomoci?  

Cílem je podpořit rozvoj dobrovolnické činnosti na Českolipsku, vytvořit síť dobrovolnických organizací, vytvořit jednotný systém poptávky a nabídky v oblasti dobrovolnické činnosti a pomoc s přípravou koordinátorů dobrovolníků. 

Zájemcům o dobrovolnictví poradíme, jak a kde se mohou zapojit.  Organizacím poskytneme potřebnou podporu propagační formou, formou školenídobrovolníků, zprostředkováním vzdělávacích akcínebo odborného poradenství v oblasti dobrovolnictví. 

O aktuálních nabídkách budeme informovat na webových stránkách www.dobrovkraji.cz i na sociálních sítích Facebook a Instagram.  

Cílem Dobropointu je rovněž informovat o aktuální situaci v dobrovolnictví na Českolipsku. Jsme otevřeni spolupráci jak s neziskovými organizacemi, tak s příspěvkovými organizacemi i obcemi.  

Kam se obrátit? 

Chcete se stát dobrovolníkem a pomáhat na Českolipsku?   Jste organizace, která  by ráda využila  dobrovolníky  podle zákona č. 198/2002 Sb. o dobrovolnické službě? Chcete informovat o možnostech školení a vzdělávání v oblasti dobrovolnictví? Ozvěte se nám! Napište nám e-mail: dobropoint@adra.cz 

Nebo zavolejte koordinátorce Dobropointu Kateřině Hejdové na telefonní číslo 739 451 372. Můžete se také za námi přijít podívat do kanceláře v pobočce ADRY (Čs. armády 1578, Česká Lípa) - každý pátek od 9.00 do 11.00. 

Petr Máška, vedoucí ADRA Česká Lípa