Děti nás ve školce velmi často informují o svých domácích mazlíčcích. Už víme, co které zvířátko trápí nebo co kterému zvířátku dělá radost. Zkrátka sdílíme s dětmi příběhy, které se svými oblíbenci  prožívají. Ale při tom jsme hlavní hrdiny těchto příběhů vůbec neviděli. Tak přesně to jsme chtěli změnit! A protože máme všichni zvířecí kamarády moc rádi, uspořádali jsme jednoho podzimního odpoledne na školkové zahradě veliké setkání rodičů, dětí a jejich domácích mazlíčků.

No to bylo zmatku a radosti! Pejskové Oskar, Jasper, Bella a Bejlinka vesele poštěkávali, poskakovali a vrtěli ocásky. Kočičky Lucinka, Elinka, Micinka, Mourinka se krčily v přepravních boxech a jen ty nejodvážnější a nejmazlivější vylezly a nechaly se pohladit.

K loučený se starým rokem patří i něco dobrého na zub. Klasikou jsou chlebíčky, jednohubky s domácí pomazánkou nebo šneci z listového těsta.
Silvestr za rohem. Připravte si domácí pomazánku nebo štrúdl naslano

Zvědavý králík Špuntík vyzkoušel naši nově zakoupenou králíkárnu, kterou máme připravenou pro školková morčátka. Jen želvička Klárinka se tvářila, že jí je všechno fuk! Děti nám postupně své miláčky představily. Dozvěděli jsme se, jak se jmenují, co mají rády, jaká je jejich oblíbená pochoutka a hračka, kde mají své místečko na spinkání nebo kde si nejraději hrají.

Den s domácími mazlíčky v MŠ Stružnice.Den s domácími mazlíčky v MŠ Stružnice.Zdroj: archiv MŠPak své domácí mazlíčky kreslily křídami na chodníčku, aby i ostatní děti druhý den viděly, jakou jsme měli na zahradě návštěvu. Za odvahu a především za slušné chování si všechna zvířátka odnesla krásný vzpomínkový diplom s jejich jménem. I dětem se dostalo veliké odměny! Mohly se projet na mazlíčkovi paní učitelky Dášenky – kobylce Biene.

Děkujeme všem rodičům za ochotu spolupodílet se na této akci, dětem a jejich mazlíčkům za krásně strávené odpoledne .

Kolektiv MŠ Stružnice