Diváků přišlo o něco více než v loňském roce, ale letošní rok byl zapeklitý v sestavení pořadí účinkujících, kteří byli uvedeni na plakátech a billboardech. Jelikož nikdo z umělecké branže neví, co přijde na letošní podzim díky covidovým restrikcím, válečnému stavu nebo zdražování elektřiny a plynu, tak všichni zpívají, kde můžou, aby plus mínus přečkali podzimní a zimní období ve zdraví, s pocitem, že mají z čeho zaplatit složenky nebo, že se mají čeho najíst.

A tak moderátorka večera Michaela Doležalová jako první přivítala na pódiu zatím ještě neznámou zpěvačku Leny White, a pak už začalo nutné přehazování interpretů a nečekané přidávání písniček. Původně měli všichni interpreti odprezentovat 4 songy, ale díky situaci, která nastala zpívali po šesti písničkách. Jako druhý nastoupil na pódium v současné době 21letý převážně muzikálový zpěvák Tomáš Ringel, který pro agenturu Martin Production poprvé zpíval přesně před 10 lety a vyšvihl kantilénový repertoár, který sklidil opravdu veliký úspěch.

O osvětlení jedinečných prostor se postarali skláři a designéři společnosti Preciosa Lighting z Kamenického Šenova.
475 svítidel, schody měnící barvu. Skláři ze severu rozzářili komplex v Sydney

Poté šel díky změně programu na scénu zpěvák a producent koncertu Martin France, který musel zazpívat dokonce sedm písniček, aby se dočkal příjezdu jednoho z dalších avizovaných interpretů, finalisty Superstar Zbyňka Drdy, který se přesouval z jiného vystoupení právě sem a měl půl hodinové zpoždění. Ten odzpíval svou řadu songů a mezitím z Hradce Králové po dvouhodinové jízdě dorazil i zpěvák Milan Devinne. Ten, díky tomu, že jeho přítelkyně bude každým dnem rodit, zapomněl na to, že na tomto koncertu zpívá. A když koncert začínal, jeden z členů produkce mu volal, kde vězí. V tu chvíli byl ještě spokojený s přítelkyní v rodinném domku u Hradce Králové.

Po celou tuto dobu byla produkce v telefonickém spojení s hlavní hvězdou večera Bárou Basikovou, která se vracela z odpoledního vystoupení v Jeseníkách, což je cca 400 km. A tak 120 km před cílem bylo jasné, že už to Bára nemůže stihnout a proto zastavila na odpočívadle na dálnici a diváky s opravdu velikou omluvou a smutkem v hlase přes mobil a mikrofon pozdravila. Zazpívala tak všem přísedícím kus ústřední písně Máří Magdalény z muzikálu Jesus Christe Superstar. Zároveň slíbila, že na čtvrt století tohoto koncertu, který se bude konat v sobotu 5. srpna 2023, dorazí určitě a bez dalších přejezdů po ČR a nejspíše i s jejím novým songem „Bára je na cestě“.

Podivuhodné pohádky Boženy Němcové.
Tip na audioknihu: Jiné Pohádky Boženy Němcové

Po tomto dojemném telefonátu na dálku ukončila svým minikoncertem tuto událost  rocková diva Marcela Březinová, se kterou si všichni interpreti na závěr přišli zazpívat jednu z jejich největších a pro tento koncert i důležitých písní Snad za to může láska. Co na závěr dodat? Vzhůru, s pevnými nervy, zdravím a vztyčenou hlavou do 25. ročníku této bohulibé akce.

(rep)