Tento turnaj se odehrával podle mezinárodních pravidel IKU (International karate union), která jsou specifická především tím, že disciplína kata je zde rozdělena podle jednotlivých stylů karate.

Šimon Branda startoval v disciplíně kata shotokan, kde se mu povedlo projít z počtu 140ti závodníků až do finále. Ve finále pak byl za pískotu domácího publika diskvalifikován za vyšlápnutí z tatami a obsadil tak druhé místo, i přes to, že byl evidentně lepší než jeho soupeř.

Jan Drobeček pak poprvé startoval ve stylu Ryuei ryu a hned se mu povedlo po dvou vyhraných kolech postoupit do finále. Tam však prohrál 2:3 na praporky a bral rovněž stříbro.

Posledním želízkem v ohni byl Lukáš Pevný, který startoval v kumite do 80kg. Nejprve měl štěstí na los, když dvě kola postoupil bez boje, ovšem ve třetím kole nastoupil bez předešlého nasazení proti rozjetému borcovi, což se projevilo na pohybu a reakci. Lukáš tak bodované pozice nezískal, ale vše si vynahradil poslední den turnaje v disciplíně kumite tým společně s kolegy z Prahy a Havířova.

Kluci v týmu získali stříbrné medaile a oddíl karate SHOBU Academy tak veze do České Lípy sadu stříbrných kovů.

SHOBU Academy