V sobotu 16. září je přivítala rozkvetlá hudební lázeňská promenáda a příjemné prostředí hotelu v centru města. Dny byly plně naplněny podle plánovaného programu, avšak nabídka poznávacích procházek a zájezdů do okolí lázní všem účastníkům umožnila zažít ještě něco navíc. 

Počasí nám přálo, byly to dny krásného babího léta. V Krkonoších bylo stálé zářijové  počasí s dalekými  výhledy, a tak jsme si  přidali ke cvičení, přednáškám, ergoterapii, plavání v relaxačním lázeňském bazénu, duchovní chvilkou a setkání s panem farářem v místním kostele  také nádherné výlety s panoramatickými pohledy na Sněžku, Černou horu, zalesněné vrcholy a  také poznávání města a jeho okolí.

V osobě vedoucího hotelu jsme měli jednak příjemného a ochotného hoteliéra, také však i řidiče malého autobusu, kterým nás vozil na výlety. Jako místní patriot a rodák nám dělal průvodce s velmi zajímavým a podrobným výkladem , které doplnil různými postřehy v jednotlivých zastaveních. 

Prvňáčci v ZŠ Jablonné v Podještědí.
Jak se učí v Jablonném v Podještědí? Škola věří inovativním metodám

Každý den jsme se probouzeli rozcvičkou na terase hotelu s horským vzduchem a pohledy do zeleně. Jídlo bylo chutné a bylo ho dostatek. V klubovně hotelu jsme se vzdělávali , získali jsme další znalosti a doporučení v problematice našeho onemocnění, ale i to jak si udržovat svou paměť a jak si vylepšit všední dny smíchem. To vše bylo doplněno pravidelným cvičením, sestaveným   na základě doporučení  lékaře a fyzioterapeuta.

Všichni, kdo se tohoto rekondičního pobytu účastnili sami na sobě pocítili, jak pěkné počasí, slunce, dobrá nálada v celé skupině je jim příjemná, že i pohled na život je hned optimističtější a veselejší a  že se to  projevuje i na celkové kondici a zdravotním stavu. 

Proto bychom rádi poděkovali všem, kteří se  na organizaci tohoto rekondičního pobytu podíleli. Zejména to je obětavá vedoucí organizace ROSKA  Česká Lípa paní Zofia Doškářová,  a dále všem přispěvatelům, a poskytovatelům dotací.

Těšíme se na další setkání v příštím roce. 

ROSKA Česká Lípa vyrazila do Jánských Lázní.Zdroj: ROSKA Česká Lípa

Stanislava Silná