V Čechách se již řadu let tento týden nazývá – Národní týden pro trénování paměti - a je spojen s řadou pochodů a osvětových přednášek pro veřejnost, letos probíhal od 11. až 17. března.

Tentokráte se k této výzvě připojil spolek ROSKA Česká Lípa a v sobotu 16. března uspořádal pro své členy, jejich rodiny i veřejnost příjemný výlet do Radvance s cílem v Hospodě U mlejna. Sraz byl před radnici v Novém Boru, kde všechny účastníky pozdravil a k pochodu v dešti povzbudil starosta města Jaromír Dvořák. I přes mrholení, déšť i pořádný slejvák vyrazilo třináct účastníků po úplně nové cyklostezce, řada z nich s nordig walking holemi, do čtyři kilometry vzdáleného cíle v Radvanci.

V hospodě na nás již čekala příjemná obsluha a teplé občerstvení. Poté účastníci vyrazili přes Sloup zpět do Nového Boru. Ačkoliv počasí moc nepřálo, všichni se shodli, že tato osmikilometrová procházka po pěkné nové cyklostezce, byla příjemným začátkem a přivítáním jara a tím i zdravého pohybu na čerstvém vzduchu v krásném prostředí Lužických hor.

Za Rosku Česká Lípa Stanislava Silná