Alena Badinová z Klubu knihomolů o knize napsala: „Musím přiznat, že jsem knihu přečetla během jednoho odpoledne, opravdu jsem měla problém se od ní odtrhnout. Místy jsem se napětím kousala do rtů a v některých chvílích mi po tvářích stékaly slzy. Román prostě rozbouří vaše emoce a přináší i pozitivní energii, které je dnes tolik potřeba.“

O Dobrovolnici byl poslední dobou velký zájem, tak mám radost, že se podařilo vyjednat dotisk.

Strávila jsem jedenáct let pomocí Africe. Nejdříve jako dobrovolnice, poté jako ředitelka neziskové organizace věnující se rozvojové pomoci, a nakonec jako zakladatelka projektu Dárky s myšlenkou, který pomáhá lidem z chudinských čtvrtí prostřednictvím obchodu. V knize Dobrovolnice jsem tedy zužitkovala své zkušenosti i dramatické zážitky, o které nebyla během jejích pobytů v Keni nouze.

Z knihy je znát i postupná změna názoru na vhodnost pomoci Africe. V době, kdy jsem Dobrovolnici psala, jsem byla ještě aktivní dobrovolnicí, ale začínala jsem si uvědomovat, že ne všechna pomoc je správná. Moje proměna probíhala postupně a během těch let jsem se z nadšeného dobrovolníka, který chtěl spasit celou Afriku, stala odpůrcem rozvojové pomoci.

Hana Hindráková, spisovatelka