Majitel sídla zařízeného v elegantním a jemném stylu hledal ideální řešení osvětlení specifického prostoru uprostřed točitého schodiště. Rozhodl se pro Pearl Drop, protože mu doslova učarovaly ručně foukané opálové perly z Preciosy. Perly jsou navíc v Číně symbolem bohatství a dobrého vkusu. Pearl Drop byl díky své přizpůsobitelnosti vhodnou volbou nejen z hlediska estetického, ale i technického.

Pearl Drop ozdobí každý interiér doslova jako šperk.Zdroj: Preciosa LightingPearl Drop ozdobí každý interiér doslova jako šperk. Skládá se z křišťálových koulí, vyrobených tradiční řemeslnou technikou triplex opál, specialitou sklárny Preciosa. Jednotlivé koule si svým vzhledem nezadají s pravými perlami, které se na pomyslné šňůře náhrdelníku střídají se zlatými kovovými kuličkami. Jedinečnost tohoto svítidla tkví také v tom, že je možné jeho tvar přizpůsobit danému interiéru, v tomto případě úzkému prostoru schodiště.

Svítidlo procházející třemi patry měří na výšku celkem 7 metrů a váží 100 kilogramů. Instalace takového objektu vyžaduje perfektní spolupráci zkušených designérů, technologů a konstruktérů. Schodišťové svítidlo je technickým oříškem kvůliumístění do úzkého prostoru, ale také přísným požadavkům na bezpečnost.

Jako nejtěžší úkol, se kterým se tvůrci museli vypořádat, se nakonec ukázalo nalezení těžiště svítidla. To bylo zásadním předpokladem pro to, aby zakřivená konstrukce s kovovým rámem visela rovně a nekývala se. Z důvodu opravdu bezpečné montáže a zároveň zachování designové lehkosti jistí svítidlo ještě dvě mimořádně pevná, avšak téměř neviditelná lanka.

Pavel Orálek