To, co zažili v uplynulých měsících se dá jen těžko popsat, sáhli si na dno svých sil a za to si zaslouží obrovský obdiv a poděkování.

Projekt Pomoc nemocnicím odstartoval svou výzvu v rámci druhé vlny pandemie v polovině měsíce října. Na transparentním účet dorazily od spuštění skoro 3 miliony korun. Společnosti také připravily materiální podporu v hodnotě více než 4,5 milionu Kč. Do projektu se zapojila i Nemocnice s poliklinikou v České Lípě, kromě jiné podpory v podobě respirátorů nebo kosmetiky získalo zařízení bezplatně do pronájmu vozidlo.

Pomoc putovala i do českolipské nemocnice.Zdroj: Pomoc nemocnicímTým, který vede projekt Pomoc nemocnicím, pravidelně komunikuje s nemocnicemi a snaží se zajistit produkty, které jsou nejvíce potřeba. Zdravotníci potřebují především kvalitní stravu i pitný režim a zdroje rychlé energie. Ocení i hygienické potřeby. Musí dodržovat striktní opatření a jejich kůže hodně trpí. Velká část z nich řeší také hlídání svých dětí, kvůli velikému časovému vytížení. Projekt tedy reaguje na jejich konkrétní přání a zajišťuje distribuci produktů od partnerů, tak aby pomoc byla organizovaná.

„Opětovně bychom Vám chtěli poděkovat za Vaši stálou podporu. Partnerů, kteří takto systematicky podporují naše zdravotníky, si nesmírně vážíme. Věřte, že tato přispění v náročné epidemiologické době našim lidem pomáhají zapomenout na opravdu náročné dny. Ještě jednou děkujeme za spolupráci, řekla zástupkyně jedné z nemocnic, která je zapojená do projektu.

Podpořit projekt je stále možné na webu www.pomocnemocnicím.cz. Číslo transparentního účtu pro zasílání příspěvků najdete zde: 3252709036/5500.

Lucie Grošaftová