Vše se však obešlo bez zranění, a to je nejdůležitější. Poháry úspěšným tentokrát předával vítěz letošní Vltava rallye Klatovy Vojtěch Štajf.

Z celkového prvenství se radoval stejně jako ve všech předchozích závodech Dominik Nwelati (Škoda Fabia R5) a tak ovládl celou letošní Autodrom Rally Sérii. Věříme, že se naučil svůj nový vůz dobře ovládat a že zkušenosti uplatní v závodech rally, kterých se letos zúčastní.

Další rychlý Dominik (Huráb – Toyota Yaris GR) měl tentokrát problém se spojkou, a tak jej na startu museli nejprve roztlačit, aby mohl odstartovat do každé z jízd. Přesto jeho um stačil na druhé místo absolutně a tím utvrdil i druhé místo v rámci letošního šampionátu. Na poslední závod zavítal i Petr Semerád (Mitsubishi Lancer), který dosáhl v součtu 4 kol třetího nejlepšího času a opět ukázal, že dokáže být pořád rychlý.

Ve dvoukolkách zvítězil opět Dominik Nwelati (VW Polo) a tímto výsledkem vybojoval i vítězství v šampionátu ve 2WD. Jindřich Majer (BMW 328i) se přijel zase jednou sklouznout a bylo z toho krásné druhé místo ve 2WD před dalším „navrátilcem“ Alešem Hemerkou (Alfa Romeo). V šampionátu byl ve 2WD druhý Karel Coufal (Hyundai i30N), třetí pak další nadějný závodník Leoš Hradil (Honda Civic).

Společná smíšenka ČTA a českolipského spolku Tenisová rodina se hrála v pražských Řeporyjích.
Společná smíšenka ČTA a českolipského spolku Tenisová rodina se skvěle vydařila

Mezi juniory byl za dvojicí Huráb Hradil na třetím místě Matyáš Mitánek (Opel Adam). Stejné pořadí jako v závodě je i konečným pořadím v šampionátu.

V ženské kategorii nenašla přemožitelku Nikola Halousková (Škoda Citigo), druhá byla Nikola Morávková (Mitsubishi Colt), třetí pak Karolína Koberová (Citroen C2). V celkovém pořadí šampionátu si Nikoly pořadí vyměnily, třetí skončila Tereza Kadlecová (Škoda Felicia).

Pořadí ve třídách se dozvíte na webu www.autoklubbohemiasport.cz.

Letošního seriálu se v sedmi závodech zúčastnilo dohromady rekordních 282 závodníků, svoje závodnické začátky si vyzkoušelo 23 juniorů a porazit chlapy si zkusilo 13 žen a dívek.

Věříme, že i v další zimní sezoně se podaří uspořádat stejně úspěšný šampionát, jako byl ten letošní.

Petr Pavlát