Oproti minulým ročníkům nemohlo proběhnout slavnostní vyhlášení vítězů na půdě Krajského úřadu Libereckého kraje, přesto jsme se rozhodli soutěž dotáhnout do konce a zaměstnavatele, kteří se dostali do první desítky, slavnostně ocenit. Jakmile to situace umožní, spojíme se s vítězi soutěže a získaná ocenění zaměstnavatelům tým organizace Rytmus Liberec předá v jejich provozovnách.

Letos bylo do soutěže zasláno celkem 37 nominací, které byly vyhodnocovány pětičlennou odbornou hodnotící komisí složenou z řad zástupců měst, úřadů, zaměstnavatelů, samotných pracovních konzultantů a klientů.

Vítězem 9. ročníku soutěže se stala firma Farní charita Česká Lípa. Druhé místo získalo Truhlářství Samšiňák (Liberec) a na třetím místě se umístil Penzion Nový Mlýn (Staré Splavy). Gratulujeme!

Na dalších místech žebříčku se poté umístili Fokus Liberec pracoviště Česká Lípa, Krajský úřad Libereckého kraje, Pivovar Born Nový Bor, Dva Prameny, v Jilemnici, STP Česká Lípa, Meki Mc Donald, AmRest KFC Liberec Globus.

Cílem soutěže Stejná šance je podpořit firmy, které zaměstnávají osoby se zdravotním znevýhodněním, poskytnout jim veřejné uznání a prostřednictvím příkladů jejich dobré praxe motivovat ostatní firmy, aby osoby se zdravotním znevýhodněním zaměstnávaly.

„Ráda bych za naši organizaci poděkovala všem zaměstnavatelům. Nejen těm, kteří se do soutěže zapojili ale i těm, kteří se soutěže nezúčastnili, a přesto dávají šanci lidem s postižením pracovat v jejich firmách na běžném trhu práce. Vážím si nejen jejich odpovědného a lidského přístupu, ale hlavně to, že zaměstnávání lidí s postižením je pro ně samozřejmostí. Děkujeme.“ Ing. Antónia Dechťarová, ředitelka organizace Rytmus Liberec.

Nikola Tschertnerová