Jednalo se o semifinálové kolo z celkového počtu 250 turnajů v České republice. Vybraných 50 žáků a žákyň vytvořilo celkem 10 smíšených týmů, které se na hřišti utkaly ve fotbale, florbale, házené, frisbee a tenise.

Nejlepší tým postoupil do závěrečného finále, kde na jeho členy čekal rozstřel o tři postupová místa. Z vítězství se nakonec zaslouženě radovali Václav Krs, Šimon Drahoňovský a Ondřej Mertin. Finalisté semifinálového turnaje v Dubé získali upomínkové diplomy, věcné odměny a mnoho dalších sponzorských cen.

Celosvětový tým dobrovolníků zorganizoval v květnu online fórum s názvem Globální krize. Jsme lidé. Chceme žít.
Jsme lidé a chceme žít. Cestu z globální krize hledali i lidé z Českolipska

Společně s cenami obdrželi finalisté vstupenku na závěrečný celorepublikový turnaj, Národní finále v Poděbradech, který se bude konat v předvánočním termínu 3.- 4. prosince. Na tomto turnaji budou postupující hráči reprezentovat zejména základní školu, město Dubá a Liberecký kraj. Vítěz Národního finále v Poděbradech převezme putovní pohár TAJV od ministra školství, mládeže a tělovýchovy.

Sportovní den mládeže s TAJV v Dubé byl zrealizován za podpory Města Dubá, Krajského úřadu Libereckého kraje a partnerů projektu.

Jan Váňa, organizátor soutěže TAJV

www.tajv.cz