Pracovali jsme v nejprestižnější a nejkrásnější společenské místnosti hradu, kterou je Španělský sál. Starali jsme se, společně se studenty ze strakonické Euroškoly, o 300 z celkově pozvané tisícovky hostů.

„Naší náplní práce bylo pečovat o to, aby hosté i účinkující měli vše a na plese se cítili příjemně. Dolévali jsme víno a karafy s vodou, doplňovali pochutiny na plesových stolech a udržovali vzorný pořádek na místech hostů. A úsměv na tváři nám nesměl zmizet,“ uvádí jedna ze studentek, maturantka Karolína.

Další studentka Kristýna dodává: „Vzhledem k tomu, že je to jedna z mých posledních odborných praxí, si velmi dobře uvědomuji, že naše praxe v těchto úchvatných prostorách není samozřejmostí. A když si představím, že při dnech otevřených dveří na Hradě si zájemci o zhlédnutí Španělského sálu musí vystát několikahodinovou fontu, jsem za výběr praktikantských míst Euroškole vděčná. Není to jen Pražský hrad, ale krásná praxe byla také v Národním muzeu, Foru Karlín nebo O2 Areně.“

Euroškoláci se do prostor Pražského hradu vrátí opět v dubnu a květnu a zlatou tečku za letošními odbornými praxemi bychom měli napsat v červnu ve Vídni, kde budeme pracovat při galavečerech prestižních zahraničních firem.

Euroškola Česká Lípa