Jak se nevzdávat i v době pandemie, jak obeplout Aljašku až po Mexiko, jaké jsou moderní nehody na lodi, proč nevěřit jen navigaci a hodně o budoucnosti jachtingu a windsurfingu a ještě mnohem víc. To je stručný obsah 9 zajímavých přednášek Jachtařské akademie Českého svazu jachtingu.

V úterý 12. ledna odstartuje první přednášku náruživý jachtař a expert na routing, Christian Dumard z Francie. Představí, jak probíhá meteorologická příprava pro plánování trasy ve vrcholovém závodě Vendeé Globe a jak využít aplikace Squid a Windy i pro začátečníky.

„Těšit se letos můžeme jak na praktické rady pro jachtařské začátečníky, tak na dech beroucí vyprávění našeho mořeplavce Jiřího Denka, jenž obeplul Aljašku až do Mexika a to se svojí malou dcerou. Věnovat se budeme i budoucnosti jachtingu a windsurfingu s našimi úspěšnými závodníky na světové úrovni,“ nadšeně vysvětluje Zdeněk Sünderhauf, který stojí za vznikem Jachtařské akademie, a zve příznivce jachtingu také na aktuální přednášku sportovního psychologa Mariana Jelínka na téma: Jak se nevzdávat a směřovat k cíli i když se zrovna nedaří nebo přijde pandemie. „Sám jsem si covidem prošel a celá situace ovlivnila i můj pracovní život. Přednášky a koučinky přes digitální nosiče se staly normalitou. Prostě jsem se musel přizpůsobit,“ říká k aktuální situaci Marian Jelínek.

Letošní cyklus přednášek bude vzhledem ke stávající situaci probíhat on-line vždy v úterý od 18 do 20:00 hodin. Cena je 300 a pro držitele závodních licencí ČSJ jsou zcela zdarma.

Zahraniční přednášející budou hovořit anglicky s překladem do českého jazyka.

Registrace je možná na:

https://www.yachting.com/cs/kurzy-a-prednasky/prednasky-ve-spolupraci-s-ceskym-svazem-jachtingu anebo na: http://www.jacht-akademie.cz/aktivity/

Jachtařská akademie byla zřízena pro širokou veřejnost se zájmem o jakoukoliv formu jachtingu. Vedle praktických prezenčních seminářů, přednášek a kurzů v rámci Jachtařské akademie vzniká i rozsáhlá databáze vzdělávacích článků, komentovaných videí s praktickými ukázkami a video přednášek určených pro online vzdělávání. Na Jachtařské akademii spolupracuje řada významných osobností českého i zahraničního jachtingu, včetně olympioniků.

Seznam přednášek:

12. 1.   Christian Dumard (Fr.) - Navigace, meteorologie a průběh závodu Vendeé Globe 2020
19. 1.   Marian Jelínek - Jak se nevzdávat a směřovat stále k cíli i když přijde pandemie
26. 1.  Jiří Denk - Plavba z Aljašky do Mexika na lodi Altego II
2. 2.  Petr Ondráček - Kapitánem na záchranném ostrůvku
9. 2.  Vasilij Zbogar (Slo) - Na Laseru k olympijským medailím
16. 2.  Milan Hájek, Patrik Hrdina- Budoucnost windsurfingu 
23. 2.  David Křížek- Budoucnost jachtingu
2. 3.   Kateřina Staňková - Moderní nehody a jejich prevence na moři, technika - dobrý sluha, ale zlý pán
9. 3. Jan Sedláček - Jachtařské nehody na českých vodách, vodní záchrana a prevence

Více informací a registrace na přednášky je dostupná na www.jacht-akademie.cz 

Jiřina Faloutová