Málokterý hráč šachu se spokojí s remízou v momentě, kdy stojí na výhru. Možná tím důvodem byla Bedřichova nekonfliktní povaha a snad i snaha nezarmoutit protihráče. Nepokazit výsledek družstva. Celý svůj boj na šachovnici vždy směřoval do remízového přístavu. Ve stejném duchu odehrál nedávno svoji poslední soutěžní partii družstev. Symbolicky i celkový výsledek utkání skončil smírem. Dalo by se říct, že jeho pozemská rozlučka s šachovou hrou nemohla dopadnout lépe.

Byl nejen silným praktickým hráčem. V době korespondenčního šachu bez umělé inteligence se kvarteto Matouš, Jirka, Šuma, Jemelka pohybovalo na špičce republikové soutěže družstev. Poslední žijící a hlavní analytik tohoto kvarteta Ladislav Jemelka stále žije v České Lípě.

Bedřichova veselá a přátelská povaha si vždy všechny získala. I přes svůj věk zakončoval pozápasová sezení vždy mezi posledními. Nevynechal žádnou analýzu. Odcházel až po panáčku slivovice na zdraví. Jeho pověstné remízy (po opakovaném neuposlechnutí kapitánových pokynů) byly podnětem mnoha žertíků a také daly vzniknout přezdívce "Remízový král". Druhou vášní byla pro Bedřicha tenisová čtyřhra. V profesním životě strávil většinu času u České pošty, což se mu jistě hodilo pro tehdejší partie korespondenčního šachu.

Pro nás všechny je to bolestná ztráta kamaráda, nejoblíbenějšího člena klubu. Béďo, nezapomeneme a děkujeme za Tvé přátelství a za čas, který jsi klubu a nám věnoval.

Za ŠK Česká Lípa. Milan Lesage