Občas bylo nutné někoho vytáhnout z hlubokého kačírku nově lemujícího některé části okruhu, ale jinak vše probíhalo podle časového harmonogramu. Již od tréninku bylo jasné, že klasické závodní náčiní v podobě Mitsubishi a Subaru bude mít zdatné soupeře v Kartcrossech, ale i v elektromobilu Tesla.

Zpočátku udával tempo místní borec zkušený Tomáš Gomzjakov, ale v poslední jízdě jel jeho největší soupeř Lukáš Růsek doslova jak utržený ze řetězu a v celkovém pořadí se mu podařilo Tomáše sesadit z prvního místa absolutního pořadí. Oběma kartkrosařům sekundoval Ondřej Hunčovský, který prezentoval sériový elektromobil Tesla v tom nejlepším světle a s přehledem obsadil třetí místo absolutně.

Ve dvoukolkách byla bitva až do posledního kola. Nakonec byl nejrychlejší Jiří Boček (Seat Leon) o půl sekundy před Dominikem Nwelatim (Opel Adam). Třetí Michal Suk (Ford Focus) za nimi zaostal o necelou sekundu. V juniorech tentokrát kraloval Patrik Kdér (Škoda 120S), který byl 15. absolutně a dokonce byl rychlejší než jeho mnohem zkušenější otec Martin. Druhá byla juniorská stálice Eliška Slavíková (Škoda Fabia) a třetí Marek Mičík (Škoda Felicia). V dámské kategorii byla za první Eliškou druhá Nikola Halousková (Škoda Felicia) a třetí Pavlína Krysličková (Mitsubishi Lancer).

Zámek Vartenberk ve Stráži pod Ralskem.
Zchátralý zámek Vartenberk ve Stráži se vrací do krásy. I díky penězům z kraje

A protože je pro tuto zimní sezonu již dobojováno přibližme si vítěze. Absolutním vítězem se o jeden jediný bod stal Dominik Nwelati, druhé místo ukořistil Lukáš Vlk (Mitsubishi Lancer). Smolař závodu Michal Nový (Subaru Impreza) bral nakonec třetí místo absolutně, a to ještě se štěstím, protože se čtvrtým Jerry Stochem (Mitsubishi Lancer) měli stejně bodů. Ve dvoukolkách skončil za suverénním Dominikem druhý Michal Suk a třetí Jan Strnad (Mazda MX-5).

Nejúspěšnější juniorkou byla Eliška Slavíková, druhý skončil Marek Mičík a třetí František Blumel (Citroen C2). Eliška zvítězila i v souboji něžného pohlaví, která si to většinou rozdávala s druhou Nikolou Halouskovou. Z uctivé vzdálenosti na ně hleděla třetí Pavlína Krysličková.

Podle ohlasů na stupních vítězů se zdá, že se všem letošní ročník ARS líbil, a i proto bychom jej pro příští sezonu rozšířili o pár závodů. Sledujte web a facebook ARS a dozvíte se více.

Podrobné výsledky včetně konečného pořadí najdete na www.autoklubbohemiasport.cz.

Petr Pavlát