Ve velkém sále kulturního domu Crystal v České Lípě se děti rázem přenesly do jiného světa. Výstava obrazů malíře Michala Janovského nabídla svět plný barev, stínů, světla, komediálních postav…

Děti ze Stružnice vyrazily do Lípy na výstavu Michala Janovského.Děti ze Stružnice vyrazily do Lípy na výstavu Michala Janovského.Zdroj: ZŠ a MŠ StružniceKluci a holky tak měli úžasnou příležitost nejen tyto překrásné obrazy zhlédnout, ale zároveň poznat samotného pana malíře na vlastní oči. No, řekněte, komu se tohle povede! Pan Janovský se dětem věnoval osobně a celou výstavou nás provedl. Mohl tak objasnit spoustu otázek spojených s uměním a přidat zajímavé komentáře k vlastním obrazům.

Během prohlídky děti plnily i zajímavé úkoly a hádanky. Tak třeba jsme se pokoušeli najít dobře skryté klíče, zámky a postavy zvířat. A že hledání na velkoplošném plátně nebylo jednoduché, potvrdily i paní učitelky. Ty také velmi ocenily, jak se děti dokázaly způsobně a klidně na výstavě chovat a proto se pak ještě na chvíli zastavily v klášterním labyrintu, kde si přebytečnou energii mohly patřičně vybít.

Krajkářky předvedly v Jablonném v Podještědí své umění.
OBRAZEM: Krajkářky předvedly v Jablonném své umění s paličkami

Někdo by možná namítl, že si děti nemají z výstavy co odnést, ale opak je pravdou! Děti o obrazech diskutovaly, i po několika týdnech je měly v živé paměti a ve školní družině se obdobné pokoušely dokonce vytvořit.

Tento výlet byl neuvěřitelnou příležitostí nechat dětem maličko nahlédnout pod pokličku výtvarného umění.

Těšíme se na další podobná setkání!

Kolektiv ZŠ a MŠ Stružnice