Rakovina plic je u nás ročně diagnostikována zhruba u 6 500 pacientů, z toho kolem 5 400 nemoci podlehne. Proto je nutná informovanost co největšího počtu občanů o možnostech časného záchytu karcinomu plic a tím předpokladu úspěšné léčby.

Liga proti rakovině ze sbírky financuje projekty, které cílí na prevenci nádorových onemocnění, zlepšení kvality života onkologických pacientů, na podporu onkologických výzkumů a přístrojového vybavení onkologických pracovišť.

Letos dobrovolníci z řad spolků a škol všech typů vyjdou ve žlutých tričkách do ulic našich měst ve středu 10. května. Příspěvek na kytičku je minimálně 20 Kč. V obchodech, školách, firmách, informačních centrech, knihovnách, zkrátka všude tam, kde máme naše podporovatele, bude možné nabízet kytičky v prodlouženém termínu od středy 10. května do neděle 14. května.V České Lípě tato místa budou označena letáčkem ČDPR 2023.

Českolipská radnice.
Společnost města Českolipská informační jde do likvidace. Vznikne nový odbor

Děkujeme všem, kteří každoročně tuto sbírku podporují. Děkuji České poště na náměstí T. G. Masaryka v České Lípě, kde pracovnice každým rokem pro nás ve volném čase zpracovávají kolem 60 kusů kasiček. A samozřejmě děkuji všem školám, od mateřských, základních, praktických až po střední. To jsou naši partneři dlouhých 26 roků. Ještě nesmím zapomenout na firmu Clarios Česká Lípa, která nám uvolňuje auto s řidičem na svoz těžkých pokladních vaků.

Těšíme se, že se opět v ulicích a prodejních místech s vámi setkáme.

Za Českolipskou Vesnu Eva Barkmanová