Padesátka nejlepších řešitelů se utká o hodnotné ceny pro sebe i své školy ve finále na půdě organizátora soutěže – Soukromé střední školy výpočetní techniky v Praze. To bylo kvůli koronavirové situaci přesunuto na pozdější termín v novém roce. 

Své zástupce bude mít ve finálovém klání 35 škol z 13 krajů. Chybět nebudou ani žáci z Českolipska, konkrétně ze ZŠ Partyzánská Česká Lípa. 

„Po loňském ročníku, který proběhl kompletně on-line a s výrazně nižší účastí v důsledku koronakrize, jsme z obrovského zájmu škol o letošní 12. ročník soutěže IT-SLOT nadšení. Pro nás je to ujištění, že pokud školy fungují v obvyklém režimu, podobné zpestření výuky a zábavné vzdělávání vítají. Každý rok přijíždějí finalisté v doprovodu svých učitelů z nejrůznějších koutů republiky a během finále i slavnostního předávání cen panuje výborná atmosféra,“ uvedl Martin Vodička, ředitel Soukromé střední školy výpočetní techniky (SSŠVT).

Setkání mistrů bylo letos posledním společným setkáním mistrů volantu rally, rallycrossu a autokrosu.
FOTO: Hvězdy motorsportu zakončily sezonu na autodromu v Sosnové

Letošní čísla přihlášených žáků do soutěže IT-SLOT překonala i ta z roku 2019, kdy soutěžilo 3860 dětí ze 115 škol. Soutěž nyní opět probíhá dvoukolově. Za sebou mají děti první kolo, které se uskutečnilo formou on-line testu. Na 25 úloh ze Systému Logických OTázek (odtud název soutěže IT-SLOT), spadajících do oborů informatiky a matematiky, měli žáci 30 minut.

„Do první padesátky finalistů se letos dostali soutěžící, kteří měli alespoň 21 správných odpovědí z 25, při rovnosti bodů pořadí určoval čas. Z některých škol se mezi nejlepšími umístilo více žáků, v takovém případě ctíme podobné pravidlo jako na olympiádách – do finále může škola vyslat nanejvýš tři zástupce, zbylá místa se tak uvolní dalším žákům ‚pod čarou‘. Máme školy, které s námi soutěží několik let a dlouhodobě se drží na špici výsledků, což je výborná vizitka pro tamější učitele technických předmětů, stále ale také přibývají nově registrované, které mohou překvapit,“ dodal Martin Vodička. 

Slavnostní vyhlášení a předání cen proběhne bezprostředně po finále soutěže za účasti žáků, jejich doprovázejících pedagogů, organizátorů a partnerů soutěže.

Eliška Crkovská