VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Diskuse: Jednání o shořelém Kounicově domě pokračují

Jednání o shořelém Kounicově domě pokračují

Česká Lípa – Česká Lípa obdržela realističtější nabídku na odkup vyhořelého Kounicova domu. O záměru má jednat zastupitelstvo.


Diskutovat mohou pouze přihlášení uživatelé

Přihlásit se

DISKUSE OBSAHUJE 5 PŘÍSPĚVKŮ

Využití Kounicova domu
Lubomír Netík (19705) 17.11.2017 reagovat
Kounicovy městské lázně . hezký název, že ? Město by malé lázně pro rehabilitaci, wellnes s vířivky a ostatními procedurami potřebovalo. Před 40 lety se městské lázně zbouraly, později vznikl sice bazén a hokej. hala, alo to nenavozuje atmosféru malých lázní. Samozřejmě, kde na to vzít ? Bud soukromý investor, nebo přes dotace EU, nebo i sbírkou částečně od občanů českolipska. Nejprve to ale zastřešit a zajistit aby to nespadlo, pak nezbude než to zbourat a pozemek prodat.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Finanční požadavek "majitele" nemovitosti
Filip Dupro (38908) 17.11.2017 reagovat
považuji za drzost. Jak to, že nedostává jednu pokutu za druhou? Proč město nevyužívá platné zákony? Co dělají památkáři? Ti se probudí až v okamžiku, kdy se začne s domem něco dít k jeho záchraně, a začnou do všeho "házet vidle".
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Nejprve se dohodnout s památkáři
Ota Košek (18663) 18.11.2017 reagovat
a pak něco zachraňovat! Paní starostko, dobré úmysly bývají po zásluze potrestány. Nebo ještě pro dobrotu, na žebrotu. Dům byl zchátralý už v době, kdy jsem tam absolvoval autoškolu. Nelíbil se mi a nelíbí se mi ten dům a umím si představit ten pozemek v centru zastavěný zhodnocený jakoukoliv občanskou vybaveností. Jinak je to kasička (černá díra) bez uspokojivého výsledku.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Nejprve se dohodnout s památkáři
Filip Dupro (38908) 18.11.2017 reagovat
Dům byl zchátralý již v době, kdy jsem tam chodil na základku, dokud se tam nepropadl strop v jedné třídě. A Svazarm a jeho nástupce se na něm podepsali.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Dům by se měl zachránit
Jana. Rajtová (42054) 19.11.2017 reagovat
O dům se dlouho nikdo nestaral, ale tak by neměli uvažovat představitelé města. Je to dědictví po našich předcích a patří sem. Moc bych chtěla, aby dům ožil pro širokou veřejnost a byl přístupný i o víkendu např.výstavou nebo místem pro rodiče a děti...
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT