Nula bodů, nula gólů. Fotbalisté Arsenalu Česká Lípa se po návratu do divize trápí. Po domácí porážce 0:2 od pražské Aritmy prohráli stejným výsledkem i druhý zápas v Brandýse nad Labem.

„Fotbal se hraje na góly, bohužel jsme je nedali,“ hlesl jeden z trenérského štábu Hynek Vrabec.

První půlhodina utkání v Brandýse přinesla vyrovnaný fotbal s šancemi na obou stranách. Ráz utkání určila ve 36. minutě první individuální chyba hostujícího týmu. Vepřovský otálel s přihrávkou, toho využil Vostárek a míč mu sebral, následně jej přihrál Dosoudilovi a ten z hranice vápna nedal šanci Plechatému – 1:0.

Po přestávce využili domácí dalšího zaváhání Arsenalu. Vodrážka u brankové čáry nezastavil Braborce, ten přihrál Šmejkalovi, který se nemýlil a v 62. minutě vstřelil pojišťovací branku na 2:0.

„My jsme celý týden probírali chyby v defenzívě. Dnes jsme udělali dvě a soupeř nás potrestal,“ lamentoval trenér hostujícího mužstva Vrabec na webu klubu.

„První poločas byl z naší strany opatrný. Ve druhém se nám podařilo hrát naši hru, tím pádem jsme zlomili soupeře,“ oddechl si brandýský trenér Martin Zamazal.

Severočeši si vypracovali celou řadou gólových příležitostí, ale ani jednu nedokázali proměnit. Aktivní byl hlavně Lakatoš, který v koncovce několikrát selhal. Asi největší tutovku Lakatoš spálil ve druhé půli, kdy obešel gólmana, ale netrefil odkrytou branku.

„Klukům nemůžeme odepřít snahu, ale bohužel za stavu 1:0 pro domácí jdeme dvakrát sami na brankáře a nedáme. Jinak to byl vyrovnaný zápas,“ povzdechl si Vrabec.

Českolipský Arsenal, který jako jediný v soutěži ještě nebodoval ani neskóroval, se to pokusí zlomit v příštím domácím utkání v derby proti Chomutovu. (mik)

Brandýs nad Labem – Arsenal Česká Lípa 2:0 (1:0)

Branky: 36. Dosoudil, 62. Šmejkal. Rozhodčí: Janíček. ŽK: 3:3. Diváci: 220.

Sestava České Lípy: Plechatý – Karlík (74. Kučera), Malý, Vodrážka, Provazník – Žižka, Valta, Vepřovský, Lakatoš – Hodač, Kaňkovský (69. Dlouhý).