Česká Lípa První divizní zápas pod novým trenérem a první dva body do tabulky. Fotbalisté České Lípy vedení Michalem Slabým se dočkali mistrovských zápasů. Na úvod Divize B na domácí půdě hostili Aritmu Praha.

V prvních minutách byla hra ovlivněná celou řadou nepřesností, která byla k vidění na obou stranách. Lepší vstup do zápasu měla Česká Lípa. Snadněji se dostávala do šancí. Jednu z nich ve čtrnácté minutě připravil Štěpán Hodač. Na jeho centr si vyskočil Jiří Štajner, který ale hlavičkoval nad. „ Z naší strany určitě dobré utkání. Myslím si, že ze začátku jsme byli lepším týmem, ale bohužel jsme ztroskotali na tom, že nedáváme góly,“ poznamenal kouč Arsenalu Martin Jánošík

GÓLY VE DRUHÉ PŮLI

Diváci, kteří přišli na Městský stadion, viděli první branku až 56. minutě. Po hře Petra Zdeňky rukou nařídil sudí pokutový kop, který dokázal proměnit Jan Štohanzl. Arsenal se pokoušel vyrovnat, Jan Blažek ještě neuspěl. Překonal brankáře Jana Starečka dokázal až Marek Šíma v 77. minutě. Využil centr Štěpána Hodače.

„Po vyrovnávajícím gólu jsme se zase našli a vytvořili si několik šancí, ale bez gólů. Myslím si, že jsme měli na to, aby tři body zůstali doma,“ poznamenal Jánošík, který litoval neproměněné šance Martin Žižka.

STŘÍDÁNÍ BRANKÁŘE NEPOMOHLO

Od července minulého roku do tohoto zápasu hned čtyřikrát rozhodovaly o výsledku Aritmy pokutové kopy. Pražští trenéři ve všech případech v závěru utkání vystřídali brankáře Jana Starečka za náhradníka. Scénář se opakoval i tentokrát. David Roub nechytil pokutové kopy Štajnera, Hodače, Blažka ani Halbicha. Plechatý vychytal hned dva střelce soupeře.

Arsenal v úvodním zápase Divize B vyhrál nad Aritmou Praha 2:1 po penaltách.

Cibulka se snaží zastavit akci Baláže.
Arsenal jde do boje, v sobotu hostí Aritmu Praha