Střetnutí mělo proběhnout na brozanské umělé trávě. „V sobotu v půl osmé jsem do Brozan volal a ptal se, zda je vše připraveno a zda máme dorazit. Bylo mi řečeno, že hřiště bude připravené. Po příjezdu jsme se ale nestačili divit. Hřiště bylo pokryto mokrým sněhem, to by s generálkou nemělo nic společného. Kluci si sami řekli, že v tomhle hrát nebudou,“ řekl vedoucí Arsenalu Josef Košta. „Správce měl být snad na dovolené. Velké zklamání od týmu, který hraje třetí ligu,“ dodal.

Brozanští naopak do utkání chtěli nastoupit, přístup České Lípy pro ně byl dost překvapující. „Bylo to nedobrovolné rozhodnutí, my hrát chtěli. Na hřišti byl asi milimetr sněhu, který do začátku zápasu roztál. Hráči Arsenalu vystoupili z autobusu, řekli, že hrát nebudou a zase odjeli,“ popsal nezvyklou situaci brozanský trenér Jiří Šmidrkal.

Obě mužstva si tak na poslední test před začátkem jara musela nechat zajít chuť, Česká Lípa si v sobotu na svém hřišti střihla alespoň trénink. Vedení klubu mezitím přispěchalo s náhradním plánem, generálkou na sobotní mistrovské klání s Aritmou Praha bude středeční mač proti Hrádku nad Nisou, úvodní výkop na hřišti devátého celku krajského přeboru proběhne v 18.00.

Česká Lípa půjde do divizních odvet z předposledního místa tabulky, na domácí půdě se Arsenal představí poprvé 14. března, kdy hostí Brandýs nad Labem. Cíl jara? Jasný. Zachránit divizi.