„Ano, nově jsem hráčem Arsenalu. Už v létě jsme se s panem Koštou a s panem Hejnou bavili o možnosti hrát za Českou Lípu, nakonec jsme si řekli, že se sejdeme po podzimu a uvidíme. Teď už je vše hotové,“ přiblížil okolnosti přesunu z Chrastavy do České Lípy Jiří Štajner, který zároveň dodal: „Do Arsenalu mě táhl mladý kádr a skvělé podmínky, které klub má. Můj cíl je jasný. Chci pomoci České Lípě udržet divizi a udělám pro to všechno.“

A jak Jiří Štajner vnímá českolipský fotbal? „Pro mě je Arsenal typickou fotbalovou adresou. Česká Lípa je pro mě zkrátka fotbalové město. Pamatuji, že jsem proti ní jednou nastoupil i ve 2. lize,“ řekl Deníku.

Benešovský rodák začínal s fotbalem v Senohrabech, odkud se přes Slavii Praha, Louňovice, České Budějovice, Most, Liberec a Spartu dostal do Bundesligy – v dresu Hannoveru Štajner odehrál úctyhodných 229 utkání. Má za sebou také téměř čtyřicet startů za národní tým (37), ve kterých dal čtyři branky. Navíc je trojnásobným českým mistrem, dvakrát získal titul s Libercem, jednou se Slavií. Se Slovanem vyhrál v roce 2000 Pohár ČMFS.

Z Německa Štajner zamířil zpět do Liberce, odkud si zkusil ještě angažmá v Mladé Boleslavi a v německém celku Neugersdorf. Od 16. března 2013 je členem Klubu ligových kanonýrů. V roce 2015 zavítal do Chrastavy a zahrál si i za Mšeno. Nyní bude bavit českolipské tribuny.

Více v pondělním vydání Českolipského deníku.

U19 a U17 Démonů se v neděli představí v Zákupech.
Mladí Démoni vypotí cukroví na turnaji v Plzni. Vyzvou i České Budějovice