„Zasloužené vítězství. První poločas nebyl z počátku úplně ideální. Pak jsme vstřelili rychlé tři góly a mohli přidat i čtvrtý, to se nepovedlo. Druhý poločas jsme již vedení kontrolovali. Mohli jsme přidat další góly z obrovských šancí. Z hrou i vítězstvím jsme spokojeni," pochvaloval si Jiří Štajner, asistent českolipského trenéra Martina Jánošíka. 

Lídr divize tak napravil porážku z minulého týdne, kdy doma nečekaně podlehl Chebu 0:1. 

Prvních třicet minut domácí tým Lípě vzdoroval, ale přišla 32. minuta, kdy si domácí obrana nepohlídala Kazdu, který poslal balón za záda Čížka - 0:1. Hned z protiútoku zahrozili domácí Vokounem, který se řítil na gólmana Krále, na poslední chvíli ale zakročil křižující Bulejko. Ve 36.minutě zvýšil skóre na 0:2 Halbich, o tři minuty později se trefil Žižka a Lípa vedla 0:3.

Fotbalisté České Lípy doma nečekaně podlehli Chebu 0:1.
PODÍVEJTE SE: Arsenal doma selhal. Málo fotbalu, hlesl Jánošík

Ve druhém poločase domácí trochu otevřeli hru a Lípa se dostávala do dalších šancí ale bez gólového efektu. Snad největší možnost vstřelit gól měl opět Žižka, kdy po centru od Šimona poslal míč nad branku. Zahrozili i domácí. Pokorný se prokličkoval před Krále, ten jeho pokus o prostřelení zlikvidoval. Ve zbytku utkání si již Lípa hru pohlídala a zaslouženě si připsala tři body.

„My jsme ten zápas Lípě darovali. Prvních třicet minut jsme hráli dobře, hosty jsme do žádné šance nepustili, jenže pak přišly tři individuální chyby, které Lípa potrestala. Ke konci první půle jsme se mohli dostat do zápasu, kdy jsme měli velkou šanci, nepovedlo se. Ve druhém poločase jsme hru otevřeli a Lípa toho využila k šancím. Dali jsme gól, ale rozhodčí ho pro mě z nepochopitelných důvodů neuznal. Přesto si myslím, že Lípa vyhrála zaslouženě," hodnotil utkání Michal Obrtlík, kouč SK Štětí. 

SK Štětí - Arsenal Česká Lípa 0:3 (0:3)

Branky: 32. Kazda, 36. Halbich, 39. Žižka. R: Chládek. ŽK: 4:3, 215 diváků. 

Česká Lípa: Král – Krčmář, Dvořák, Hajdo, Bulejko -Šimon (72. Pajkrt), Valta, Žižka - Kazda, Havel (80. Kříž) - Halbich (69. Nosek).

MIROSLAV DALÍK