Odchovanec Varnsdorfu hrál pár let v Liberci, poté se přesunul na teplická Stínadla. Vrátil se do Varnsdorfu, s nímž zažil postup do nejvyšší soutěže. To už měl za sebou peripetie s různými zraněními. Nyní má za sebou tři operace kolene a také operaci kotníku. Sám přiznává, že ke všem zraněním došlo při dopadu, na vině je pravděpodobně jeho robustní postava. „Chyba byla, že jsem trénoval přes bolest, tím jsem to jen zhoršoval. Návraty se mi nedařily, až mi doktoři de facto fotbal zakázali. Dva tři roky jsem ho nehrál, vyplatilo se. Teď to drží, mám radost. Sice to cítím, ale to budu asi už pořád. Každopádně hrát můžu, za to jsem moc šťastný."

S „Vanďákem" si nejvyšší soutěž tenkrát kvůli nedostatečnému zázemí nezahrál, postup zažil i s Vilémovem. „Takže s Českou Lípou je to už můj třetí postup," culí se. „Pocity jsou úžasné, protože jsme ho oslavili s našimi fanoušky přímo na hřišti hned poté, co jsme doma porazili Český Brod 3:2. Vítězný gól jsme dali v poslední minutě, povedla se nám otočka z 0:2. Byla to paráda!"

Česká Lípa vyhrála a oslavila divizní titul
FOTO, VIDEO: Šampaňské, doutníky, pyro. Fotbalisté České Lípy rozjeli oslavy

Filip v době, kdy kvůli zraněním nemohl hrát, vystudoval licenci na kondičního trenéra, pomáhal Varnsdorfu i Žižkovu. Nyní se zase věnuje především fotbalu. „Těším se na třetí ligu. Uvidíme, co bude za pár let, ale teď si zase chci užít fotbal. Ještě jsem Českou fotbalovou ligu nikdy nehrál, ale vím, že ve skupině, kterou budeme hrát, je spousta kvalitních týmů a i hráčů. Řadu z nich znám, mám tam kamarády. Těším se třeba na souboje s teplickým béčkem, třeba za něj nastoupí můj dávný spoluhráč Michael Lüftner, nebo v Jablonci je Jarda Diviš."

Jan Filip si postupové oslavy užíval se svou rodinou, hlavní prý bylo nepřepálit úvod. „My hráli zápas od čtvrt na jedenáct, oslavy byly tedy po poledni. Nechtěl jsem to rozjíždět od začátku ve velkém, dával jsem si to vše postupně. Říkali jsme si, že budeme slavit až do pondělí, tak nebylo kam spěchat."


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...