„Zase je to takové obrácené, nedáme šance, nadřeme se na gól a z toho pak plyne nervozita. Udělali jsme drobné chyby, které soupeř trestal a hrozil z proti útoků. My jsme neměli klid. Nakonec to soupeř rozhodl za nás vlastním gólem. Ve finále jsme nakonec se štěstím vyhráli, tři body ale bereme,“ uznal Martin Jánošík, trenér České Lípy.

Do utkání vstoupili hosté lépe. V 9. minutě rozehrál Jaráb rohový kop k Nádeníčkovi a ten se trefil mezi tři tyče českolipské brány – 0:1. Jenže o minutu později zatáhl Petr míč po pravé straně a následoval centr na Halbicha, ten se nemýlil – 1:1. V dalších minutách první půle Lípa zahazovala jednu šanci za druhou.

Ve druhém poločase Lípa měla více ze hry, ale nevstřelila gól, i když šance k tomu měla. Rozuzlení přišlo v 61. minutě, kdy Petr vystřelil a hostující Panocha si srazil míč do vlastní branky – 2:1. Do konce utkání oba soupeři nic nevymysleli.

„Dnes jsme hráli s těžkým soupeřem, který je na tom v tabulce lépe. Nám se moc v poslední době nedařilo, proto jsme chtěli urvat nějaké body. Kluci podali celkem slušný výkon. Na České Lípě bylo vidět, že je zkušeným týmem, který s pomocí našeho gólu zaslouženě vyhrál,“ podotkl Martin Nový, kouč Slaného.

Arsenal Česká Lípa – Slaný 2:1 (1:1)

B: Halbich, vlastní Panocha – Nádeníček. R: Klečka. ŽK: 1:2, 165 diváků.

Č. Lípa: Plechatý – Blažek (82. Žižka), P. Baláž, Petr, Halbich, Vacek, Hejl (62. Ješeta), Malý, Dvořák, Štajner (62. Díl), Bulejko.