„Dnes to byl nejlepší zápas na jaře, ze začátku byl skoro až exelentní. Škoda, že jsme z toho vytěžili jen jednu branku. Mohli jsme klidně vést tři nebo čtyři nula. Pak jsme trochu uvadali fyzicky, což se dalo očekávat. Kluci se s tím ale vyrovnali dobře, přesto, že jsme inkasovali dva góly. Nejvíce mne mrzí první gól z laciné ztráty, to soupeři trestají. Jinak to byla ale opravdu dobrý zápas,“ pochvaloval si Martin Jánošík, kouč Arsenalu.

Českou Lípu dostal do vedení už v 4. minutě Šíma, který se prosadil po rohovém kopu Bulejka. Arsenal měli další šance, bohužel další branky nepřišly. Soupeř vyrovnal na začátku druhé půle, kdy Soukup využil Plechatého chybu v rozehrávce. Sedm minut před koncem opět rozhodl Soukup, který potrestal zaváhání českolipské obrany.

„Máme za sebou soustředění se šesti tréninky, tohle bylo takové vyvrcholení. Obrovská únava, velké vedro. Jsme hlavně rádi, že se nikdo nezranil. Musím pochválit Českou Lípu, příjemně mne překvapila. Je to velmi fotbalový tým, který má ve svém kádru hodně individualit. Za mě povedený zápas, který měl pro oba týmy smysl,“ nechal se slyšet Dominik Rodinger, kouč Sokola Hostouň.

Nyní mají divizní fotbalisté Arsenalu volno, to skončí 13. července. První přátelský zápas v rámci přípravy na novou sezonu sehraje Česká Lípa 17. července proti Vilémovu.

Sokol Hostouň – Arsenal Česká Lípa 2:1 (0:1)

Branky: 48. a 83. Soukup – 4. Šíma. R: Oborník.

Č. Lípa: Kadlec (46. Plechatý) – Baláž, Provazník, Blažek, Bulejko – Petr (74. Konečný), Vacek , Čurgeli, Díl – Šíma (56. Černý), Halbich (67. Verner).

M. DALÍK, J. ZEMAN