„Je to mnohem kratší, než obvykle, museli jsme to všechno upravit. Začali jsme tento týden, pojali jsme to vlastně takovou formou soustředění. V úterý byl jeden trénink, to samé ve středu a ve čtvrtek. V pátek to budou dva, v sobotu dopoledne bude jeden trénink a pak přípravný zápas s Vilémovem,“ prozradil Deníku Martin Jánošík, kouč České Lípy.

Následující týden už bude probíhat v klasickém režimu. „Máme v plánu tréninky třikrát v týdnu. Ve středu máme zápas proti béčku Jablonci, další týden pak proti béčku Liberci. Následně už se budeme soustředit na první mistrovský zápas proti pražské Aritmě,“ pokračoval Jánošík.

Kádr Arsenalu se moc neměl, přesto není zcela uzavřený. „Během koronavirové pauzy přišel Honza Díl, to je výrazná posila. Udrželi jsme Martina Bulejka, to jsem moc rád. Pak je to otevřené, jsou tady nějaké otazníky. Čekáme ještě na nějaké hráče z Varnsdorfu. To samé platí u liberecké rezervy,“ zdůraznil.

Po květnovém rozvolnění Arsenal nelenil, trénoval a sehrál několik přátelských zápasů. „Chtěli jsme, aby kluci byli na hřišti. Sehráli jsme zápasy proti těžkým soupeřům. Výsledkově to nebylo ono. Na druhou stranu to byly dobré zápasy a my alespoň víme, jaké nedostatky musíme odstranit,“ má jasno Jánošík.

Cíle českolipského fotbalové klubu jsou pro další sezonu velmi vysoké. „Chceme se pohybovat na samém vrcholu tabulky. Pokud se všechno sejde, rádi bychom zabojovali o postup do třetí ligy,“ dodal Jánošík.