Fotbalisté Arsenalu Česká Lípa nastoupili v rámci pátého kola Divize B na půdě Kladna. Arsenal chtěl potvrdit dobrou formu ze zápasu proti Dobříši, kterou porazil s přehledem 6:2. Kladno rovněž chtělo bodovat, v předchozím kole porazilo 2:1 Brandýs nad Labem.

Českolipský plán na dobrý výsledek dostal trhlinu už v pětadvacáté minutě. Domácí tým vybojoval pokutový kop a Štěpán Hanzlík proměnil velkou příležitost. Následně se hra vyrovnala, ale v prvním poločase diváci další branku neviděli.

Z kraje druhého poločasu se Kladno radovalo z druhé branky. Českolipský Jan Blažek nepohlídal Marka Tótha. Ten tak mohl centrovat před branku, kde byl volný Tadeáš Pospíšil, který snadno zakončoval. Arsenal prohrával ve 47. minutě o dvě branky.

Hostující celek se dokázal prosadit v padesáté minutě. Rohový kop rozehrával Štěpán Hodač. Centr našel Petra Zdeňku. Ten prodloužil na Davida Halbicha, který dokázal střelou z otočky snížit. Arsenal pokračoval v aktivní hře, dál se tlačil do střeleckých pozic. V 56. minutě dokázal Petr Petr využít centr spoluhráče a prostřelil domácího brankáře Martina Vokouna.

Diváci už další branku ve druhém poločase neviděli, a tak přišly na řadu pokutové kopy. V nich si vedl výborně českolipský brankář Tomáš Plechatý, který chytil dvě penalty. Za Arsenal nejprve neuspěl Jiří Štajner, a pak už jeho spoluhráči uspěli. Jan Blažek, Pavel Baláž, Štěpán Hodač i Ondřej Vacek uspěli. Arsenal Česká Lípa vyhrál dovednostní soutěž 4:3, díky čemuž získal do tabulky druhý bod. Česká Lípa je aktuálně s jedenácti body třetí v tabulce.