V šestém kole Fortuna Divize B hostil Arsenal Česká Lípa Baník Most Souš. Do souboje dvou týmů z horních pater tabulky vstoupil aktivněji domácí celek. Velkou šanci měl v úvodu utkání David Halbich. Po individuální akci se dostal do střelecké pozice, obešel dva soupeře, ale míč poslal jen do břevna mostecké branky. Ve zbytku prvního poločasu se zejména bojovalo o nadvládu na polovině hrací plochy. Obrany nepouštěly střelce do zajímavých pozic pro zakončení, a tak byly k vidění střely z dálky. Hostující Dominik Nobst vypálil zhruba z dvaceti metrů. Domácí gólman Tomáš Plechatý vytáhl míč na rohový kop.

Diváci v prvním poločase branku neviděli, týmy šly do kabin za nerozhodného stavu. „My jsme první půli zvládli, ale měli jsme určité problémy s přechodovou fází. Když jsme si tu šanci vytvořili, tak ji neproměníme,“ poznamenal po utkání domácí kouč Martin Jánošík.

Do druhé půlky zápasu vstoupili fotbalisté Mostu lépe. Další příležitost si vypracoval Nobst, ale i tentokrát uspěl českolipský gólman. Šanci domácích měl v 50. minutě David Halbich, jehož dalekonosná střela skončila v náruči brankáře Filipa Pettíka. Následně centroval před branku Martin Bulejko, ale Štěpán Hodač ani Daniel Halbich zakončit nedokázali.

FANOUŠCI POUŽILI PYROTECHNIKU

V 70. minutě hostující fanoušci použili pyrotechniku, a nad hřištěm byl dým. Na několik minut měli hráči omezenou viditelnost. Následně došlo ke zranění rozhodčího. „Pořadatelská služba zajistila dva kvalifikované rozhodčí. Losem byl určen na pozici AR2 Lukáš Tykva,“ stojí v zápise o utkání. Ondřej Šedivka dopískal utkání jako hlavní, prvním asistentem se stal Eduard Pekař. V závěru měl velkou šanci domácí kapitán Jiří Štajner, ale brankáře neobešel. Když gól nepadl ani v devíti nastavených minutách, došlo na pokutové kopy. V nich byli úspěšnější hostující fotbalisté, kteří proměnili tři penalty. Za Českou Lípu pokutový kop proměnili Jan Blažek a Milan Lakatoš. Neproměnili Jiří Štajner, Pavel Baláž a David Halbich. Arsenal prohrál na pokutové kopy. „Bylo to těžké utkání s velmi dobrým soupeřem, ne nadarmo jsou v popředí tabulky. V úvodu druhé půle byl soupeř lepším týmem, zatlačil nás. V závěru jsme se z toho probrali, ale šance jsme neproměnili a tak došlo na penalty, které jsme tentokrát nezvládli,“ poznamenal po utkání českolipský trenér Martin Jánošík.