„Dnes to musím hodnotit svým způsobem kladně, protože jsme vyhráli na hřišti, kde nebudou žádné mančafty lehce získávat body. My jsme to poznali taky, naštěstí jsme to zvládli, i když jsme protrpěli druhou půli, kdy nás soupeř hodně tlačil. Museli jsme  hrát hodně defenzívně, to není naše hra. Musím klukům poděkovat za bojovnost a nasazení," řekl spokojený trenér České Lípy Martin Jánošík. 

Utkání začalo s menší převahou českolipského týmu, přesto první šanci měli domácí. V 19. minutě Blažek na půlce fauloval. Franc rychle rozehrál na Skleničku za obranu, ten chtěl prostřelit gólmana Plechatého, jenže ten míč vyrazil ke Dvořákovi, který hlavou poslal balón do bezpečí. Následovala šance Dvořáka, který z 28 metrů vyzkoušel pozornost domácího gólmana Lopka, ten míč až na podruhé přikryl. Ve 36. minutě Malý nacentroval zprava do vápna, kde Hanl zpracoval míč a následně chtěl z otočky vystřelit, jenže míč mu sklouzl k Noskovi, který přes padajícího gólmana s jeho tečí vstřelil vítězný gól - 0:1. 

Po změně stran domácí přidali na důrazu a rychlosti, tím hosty tlačili do defenzívy. Snažili se o rychlé brejky a z jednoho zahrozili. Ke střele se odhodlal Václavík a mířil mezi tři tyče, jenže českolipský gólman Plechatý se vytáhl a míč skvěle vytěsnil mimo branku. Tři body tak putovaly do České Lípy.

„Já si myslím, že první poločas byl vyrovnaný. Lípa byla fotbalovější, ale neměla vyloženou šanci. My jsme se snažili hrát na brejky, protože hosté mají velice dobré mužstvo. Nám se nepodařilo proměnit brejk, kdy jsme šli úplně sami na gólmana. Naopak jsme dostali takovou tečovanou až skoro vlastní branku. Ve druhé půli jsme si zasloužili vyrovnat, bylo to na jednu branku, aspoň jsem to tak viděl," řekl Martin Frýdek, kouč Českého Brodu. 

Vzhledem k tomu, že první Baník Most Souš doma prohrál s Kladnem, ztrácí Česká Lípa na první místo pět bodů. Druhé Neratovice ještě hrají v neděli odpoledne v Lounech. 

SK Český Brod - Arsenal Česká Lípa 0:1 (0:1)

Branka: Nosek. R: Koutník: ŽK: 2:1, 150 diváků.

Česká Lípa: Plechatý – Hejl, Malý, Dvořák, Baláž – Blažek - Žižka, Hanl (80. Ježek), Šíma (51. Kazda)  – Šimon (92. Kříž) - Nosek (80. Zdeňka).

MIROSLAV DALÍK