Po bezbrankové první půli vstoupil Arsenal do druhé části duelu nejlepším možným způsobem – ve 47. minutě pronikl do vápna Matěj Vébr a s nabídnutou šancí naložil perfektně. Stav 0:1 vydržel do pětašedesáté minuty, kdy za domácí vyrovnal po standardní situaci Kala.

Ke smůle českolipských fanoušků Kala svým gólem zavelel k bleskovému obratu, Štětí během pěti minut přidalo další dvě branky a rázem vedlo 3:1. Arsenal sice za další tři minuty snížil druhým zářezem Vébra na rozdíl jednoho gólu, ale vyrovnat už se mu nepodařilo. Definitivní pojistku tří bodů pro Štětí navíc zařídil tři minuty před koncem základní hrací doby Belák.

Florbalisté České Lípy zaskočili Spartu.
Florbalisté zaskočili Spartu! Nasázeli jí osmičku a připravili o neporazitelnost

„Byl to typický zápas dvou mužstev ze spodku tabulky. My jsme vypadli na deset minut, ve kterých jsme dostali tři góly po individuálních chybách. Potom jsme hráli vabank, ale nestačili jsme to dotáhnout,“ mrzela další ztráta trenéra České Lípy Dušana Ješetu.

Arsenal padl v sezoně 2019/2020 už podeváté a v tabulce je s osmi body předposlední. Naposledy mužstvo bodovalo 28. září s Českým Brodem, od té doby na další radost čeká. Šanci na prolomení bídné série mají Severočeši v sobotu 9. listopadu, kdy na svém hřišti hostí od 14.00 Březovou. Ta ve svém posledním utkání vyválčila dva body nad Brandýsem.

SK Štětí - FK Arsenal Česká Lípa 4:2 (0:0)

Branky: 64. Kala, 67. Slanička, 70. Ransdorf, 87. Belák – 48. a 73. Vébr.
Rozhodčí: Hesseová. ŽK: 3:2. Diváci: 100

Sestava Arsenalu: Plechatý – Bína, Provazník, Malý, Duda – Žižka (72. Vepřovský), Mígl (72. Bergmann), Hodač, Lakatoš – Kaňkovský, Vébr