„Za dnešní výsledek si můžeme sami, na začátku utkání jsme mohli dát góly, to se nestalo. Pak jsme strašně chybovali v přechodové fázi, soupeři jsme dávali šance na rychlé brejky. Zpočátku jsme je likvidovali, ale pak přišel po fatální chybě v rozehrávce brejk na gólmana a vedení hostů. Místo, abychom to vzali do vlastních rukou, tak bohužel přišel další trest a to hned po přestávce v podobě vlastního gólu. Poté už to bylo z naší strany křečovité a bez efektu," smutně pravil Martin Jánošík, kouč poražené České Lípy. 

V úvodu utkání si Lípa vytvořila gólovou šanci, kdy Halbich dostal centr na hranici vápna, jenže jeho tvrdá střela mířila jen nad břevno březovské branky. V další části měla Lípa ještě několik pološancí, ale to bylo vše. Soupeř napadal hráče, likvidoval českolipské akce v zárodku a chodil do brejků. Po jednom z nich ve 41.minutě donutil Veselý k chybě Dvořáka a pak již nedal šanci českolipskému gólmanu Plechatému - 0:1.

Do druhé půle českolipští vstupovali s odhodláním s výsledkem něco udělat, jenže ve 47. minutě hosté uzavřeli domácí v pokutovém území, kde si ve schrumáži nešťastně posunul Blažek míč za brankovou čáru a Březová vedla 0:2.

Lípa se snažila o lepší výsledek, ale její akce byly křečovité a bez nápadu. Hosté dobře bránili a nakonec si odvezli plný počet bodů. „Musím říci, že jsem nesmírně šťastný, protože jsme věděli, že hrajeme s jedním z nejlepších týmů v této soutěži. My jsme do Lípy jeli uhrát alespoň bod, nakonec si vezeme hned tři. Zahráli jsme velice dobře, napadali soupeře. Ale jinak musím říct, že i když jsme získali tři body, tak soupeř je velice kvalitní a dle mého bude hrát v jarní sezóně o přední příčky,“ hodnotil utkání Petr Peterka, šťastný kouč Březové.

Arsenal Česká Lípa - FK Olympie Březová 0:2 (0:1)

Branky: 41. Veselý, 47. vlastní Blažek. R: Matějček. ŽK: 1:5, 150 diváků.

Česká Lípa: Plechatý – Baláž, Malý, Dvořák, Bulejko – Petr (56. Žižka), Ješeta (85. Volejník), Blažek, Hejl (85. Hanl) – Štajner, Halbich.

MIROSLAV DALÍK