Lokotka se se silnějším soupeřem prala na českolipské umělce statečně, do šaten se šlo o poločase za stavu 1:1. Po pauze však přišel ze strany Arsenalu uragán, během kterého “Štajnerovci“ mířili přesně hned třikrát. Dvacet minut před koncem ještě vykřesal naději na zvrat Sedláček, obrat už se ale celku z I.B třídy nevydařil.

„Utkání bylo prvním po zimní přestávce, zpočátku jsme byli nesehraní, ale kluci bojovali, hráli dobře, jsem spokojený. Jsem rád, že se kluci proběhli a zahráli si proti kvalitnímu soupeři,“ popsal utkání ze svého pohledu kouč Lokomotivy Petr Kabát.

To nový kormidelník Arsenalu Martin Hřídel si představoval proti papírově slabšímu soupeři lepší výsledek. „Výsledek bych si představoval lepší, bez těch dvou obdržených branek. Člověk si může říkat, že soupeř je z nižší soutěže, ale na druhou stranu bylo toto utkání prestižní. Jsem rád, že jsme konečně vyhráli,“ řekl Hřídel a dodal: „V Arsenalu je to pro mě velká výzva. Mám pocit, že si fotbalová Česká Lípa vybrala v mé osobě dobře, protože se mi v minulosti několikrát podařilo se s týmem, který má v přestávce bodovou ztrátu, zachránit. Již jsme začali s Jirkou Štajnerem, který mi dělá asistenta, stavit kádr na jaro. Máme ještě v jednání několik hráčů, většinou zkušenějších, mládí je v Arsenalu dost.“

Arsenal Česká Lípa – Lokomotiva Česká Lípa 4:2 (1:1)
Branky: 9. Hamada, 51. a 63. Kaňkovský, 56. Lakatoš PK – 38. Stopa, 72. Sedláček. Rozhodčí: Paulus. Diváci: 70.

Arsenal: Kadlec – Mígl, Malý, Soukup (46. Mikysa), Provazník – Žižka, Valta, Štajner, Lakatoš (77. Konečný) – Hamada, Kaňkovský (63. Dlouhý).

Lokomotiva: Podešva (46. Fišer) – Karas, Česenek, Kliment, Lupoměský – Horáček, Lebduška, Torda, Lupšák – Sedláček, Stopa (Kubeš, Ouzký).