Tým vede nadále trenér Martin Jánošík, který hned na úvod hlásí změnu v realizačním týmu. „Skončil druhý trenér, pan Slabý. Jeho místo tak zaujme Jirka Štajner. Samozřejmě kopačky nepověsí na hřebík a bude ještě hrát. Ale jeho hlavní role bude ta trenérská,“ usmál se kouč Arsenalu.

K dispozici má zatím totožný kádr, se kterým pracoval v první polovině sezony. „První tréninky byly dobré, sešli jsme se ve složení, ve kterém jsme soutěž na podzim ukončili. Máme tu zatím na zkoušku jednoho hráče z Liberce, ale nic není dotažené. Budeme se snažit přivést další hráče,“ podotkl Jánošík.

Kde přesně by potřebovala Česká Lípa posílit? „Defacto bychom rádi přivedli posily do všech řad. Nechceme dopustit situaci, která nastala na konci podzimu, že nás kvůli nemocem a zraněním bylo prostě málo,“ zakroutil hlavou.

Divizní fotbalisté České Lípy zahájili přípravu na jarní část sezony.
FOTO: Příprava zahájena! Fotbalisté Arsenalu jsou zase na hřišti

A co případné odchody? Jánošík věří, že tým zůstane pohromadě. „Ani tady není vše uzavřené, hráči mají samozřejmě určité ambice. Byl bych rád, kdyby tady všichni zůstali. Pokusíme se vytvořit takové podmínky, aby nikdo nikam neodcházel,“ prozradil. C

o bude v zimě Arsenal, krom klasických tréninkových situací, pilovat nejvíce? „Samozřejmě musíme zapracovat na efektivitě v koncovce. To nás na podzim trápilo. Je potřeba se zaměřit na defenzivu, kde jsme dělali zbytečné chyby. Chceme na jaře vycházet z mnohem zabezpečenější obrany,“ pokýval hlavou a na závěr dodal: „Doufám, že jsme si všichni přes Vánoce odpočinuli a načerpali nové síly. Budeme to potřebovat.“

Arsenal sehraje v přípravě hned devět přátelských zápasů, z toho osmkrát doma.