Během přípravy odehrál Arsenal tři přátelské zápasy. Nejprve porazil vysoko Vilémov (KP), pak ale dostal debakl od Jablonce B (ČFL), na závěr prohrál 1:4 s libereckou rezervou (ČFL). „Výsledky byly hodně divoké, to je pravda. Bylo to ale ovlivněné tím, že jsme neměli všechny hráče pohromadě. Až utkání proti Liberci splnilo určité parametry, ale i tady jsme šetřili pár hráčů. Věřím, že do sezony vstoupíme dobře a rozjedeme to tak, jak si přejeme,“ řekl Martin Jánošík, kouč Arsenalu Česká Lípa.

Hráčský kádr stále není uzavřený, Arsenal se netají tím, že by rád přivedl další hráče. „Podařilo se dotáhnout přesun Honzy Kubra z Varnsdorfu. Máme rozjednané další hráče. Pokud to vyjde, tak určitě nebudou k dispozici na první kolo. Chtěli bychom přivést ještě tak dva, tři fotbalisty,“ prozradil českolipský kouč.

V sobotu 31. července vlétne Arsenal do nového divizního ročníku. Doma od 10.15 přivítá pražskou Aritmu. Lípa chce vítězství. „Informace o týmech se sbíraly těžce. Dlouho se nehrálo, pak byly jen přáteláky. Něco málo víme, ale není to na sto procent. Aritma má každopádně solidní tým, bude chtít hrát na čele tabulky. Čeká nás těžké utkání,“ má jasno Jánošík.

Do první bitvy v rámci divizní skupiny B nepůjde tým ze severu Čech kompletní. „Dlouhodobě je na marodce Zdeňka a Hodač. Chybět nám bude taky Jirka Štajner, který je krátce po operaci a bude mimo zhruba tři neděle. Věřím, že kluci z lavičky mají dostatečnou kvalitu a tyhle kluky nahradí,“ pevně věří trenér Arsenalu.

Klub od Ploučnice vyhlásil jasné ambice. Chce se porvat o postup do třetí ligy. Podobné cíle však mají další soupeři. „Největším kandidátem na postup bude mostecký Baník. Chce tomu podřídit opravdu všechno. Český Brod se snaží být neustále v popředí tabulky. Dále by tam mohlo být Kladno, Chomutov nebo právě Aritma. Uvidíme, třeba překvapí někdo, s kým se tak nepočítá,“ pokrčil rameny Jánošík a vzápětí dodává: „Věřím, že se sezona dohraje. Přál bych si to. Nikdo nechce, aby se to zase přerušilo a znehodnotila by se tak práce hráčů, trenérů a funkcionářů.“