Arsenal je v divizi předposlední. Jak výkony týmu vidíte?
My jsme samozřejmě věděli, že divize bude oproti kraji úplně jinde. Soupeře dokážeme přehrávat, ale chybí nám zkušenost a také někdo, kdo by dával góly. Já když se podívám na všechny ostatní týmy v divizi, všichni mají nějakého špílmachra, který kopal nahoře. U nás je tomu jinak – všem hráčům je okolo pětadvaceti let a je to znát. Chybí nám klid na míči.

Co je naopak výhodou týmu?
Pro mě je to jednoznačně parta. Když funguje šatna, je vysoká účast na trénincích, můžeme tak hrát pořád v klidu a s hlavou nahoře. I noví kluci hned zapadnou. Nikde jinde jsem lepší partu neviděl.

Který zápas byl zatím nejtěžší?
Ten v Rakovníku, kde se nikdy lehce nevyhrává. Prohrávali jsme 1:3, nakonec se nám podařilo vyrovnat a uspět i v penaltách. To byl zatím největší boj.

Mužstvo vedete jako kapitán. Přistupujete k zápasům jinak, než kdybyste jím nebyl?
Kdybych řekl, že pásku nevnímám, lhal bych. Pro mě je obrovská čest být ve čtyřiadvaceti letech kapitánem mateřského klubu. Na každý zápas se ale připravuji úplně stejně, jel bych na maximum, i kdyby měl pásku někdo jiný. Snažím se nedostávat se zbytečně pod tlak.

Fotbalisté Arsenalu Česká Lípa v divizním utkání.
Prolomí Arsenal bídu? Do České Lípy přijede sedmá Březová

Co vás jako kapitána dokáže nejvíc vytočit?
Když se někdo nevrátí a když někdo něco vypustí. To mě dokáže naštvat. Když někdo nedá gólovou šanci, to se stane. Ale jakmile někdo fotbal fláká, to mi vadí. Jsme mladý tým v divizi, musíme to zkrátka ubojovat, takže žádné vypouštění soubojů a podobné věci si nemůžeme dovolit.

Jak vnímáte fanoušky Arsenalu? Jste spokojený s jejich podporou?
Fanoušci Arsenalu jsou dlouhodobě našim hnacím motorem, opravdu je to dvanáctý hráč týmu. Musím jim poděkovat za neustálou podporu. Podzim třeba ještě nebude úplně takový, jaký by chtěli mít, ale myslím, že jaro bude pro ně i pro nás o mnoho procent lepší.

Lukáš VALTA
Datum a místo narození: 10. září 1995 v České Lípě
Dosažené vzdělání: středoškolské s maturitou
Povolání: podnikatel
Kariéra: Arsenal Česká Lípa, Roudnice n. L.
Oblíbený tým: Tottenham Hotspur
Oblíbený hráč: Christian Eriksen
Oblíbené jídlo: halušky
Oblíbené pití: Kofola
Oblíbené motto: Proto žiju!

Lokomotiva Česká Lípa - Karlovarsko B.
Lokomotivu čeká křest ohněm. Sehraje čtyři zápasy během dvou dnů