„Uhráli jsme jen bod. Z mého pohledu jsme hlavně v prvním poločase málo kombinovali, bylo tam málo důrazu. Soupeř se po našich chybách dostával do šancí. Hlavně jsme přečkali penaltu hned v úvodu utkání. Z tohoto pohledu dobrá remíza, ale to vše vycházelo z naší nedůraznosti nebo netaktičnosti. Jsem zklamán, že jsme nadali žádný gól," kroutil hlavou Martin Jánošík, kouč Arsenalu Česká Lípa. 

Utkání začalo za krásného fotbalového počasí, jenže hra českolipského týmu tomu nenasvědčovala. Ve čtvrté minutě Bulejko fauloval ve vlastním pokutovém území Junga. Hlavní arbitr nařídil nekompromisně pokutový kop, ke kterému se postavil kapitán domácích Heinzel, trefil ale břevno. V dalších minutách se hra odvíjela většinou ve středu pole. Domácí se občas dostávali do šancí, ale nic z toho nebylo. Na druhé straně stojí za zmínku šanci Kazdy, který mířil po centru od Bulejka z trestného kopu do šibenice, gólman Žulevič tuto střelu zázračně vytáhl na rohový kop.

Ve druhém poločase se hra České Lípy krapet zlepšila, jenže své šance neproměnila. Tak tomu bylo i v 56.minutě, kdy Šimon nacentroval míč do vápna na Kazdu, ten se prokličkoval před brankáře, ale pak přestřelil branku. Snad největší gólovou šanci domácích zmařil českolipský gólman Král, když vychytal průnik Michálka.

V 70. minutě musel opět předvést své umění domácí gólman Žulevič, opět vyrazil střelu Šimona z tresného kopu na rohový kop. Šimon mířil do šibenice. V nastaveném čase mohl vítězství zvrátit na stranu svého týmu David Halbich, když vystřelil z 30 metrů, bohužel měl smůlu, trefil pouze břevno domácí branky.

Domácí trenér Sálem Hebousse utkání okomentoval slovy: „Kdyby mi před zápasem někdo řekl, že budeme hrát s tímto soupeřem 0:0, tak bych byl nadšený. Teď jsem trochu zklamaný, protože jsme nadali penaltu. Vzhledem k vývoji utkání je remíza spravedlivá. My jsme spokojeni, protože Česká Lípa je jasný adept na postup.“

Náskok Arsenalu na první místě se zmenšil, přesto je nadále šestibodový. V dalším kole hostí doma Březovou, cílem jsou tři body. Hraje se v sobotu 22. dubna od 10.15. 

FK Admira Praha B - Arsenal Česká Lípa 0:0 

Rozhodčí: Jati. ŽK 4:3, 95 diváků.

Sestava České Lípy: Král – Baláž, Filip, Dvořák (46. Vít), Bulejko (65. Pajkrt) – Hajdo - Žižka, Havel (65. Nosek), Kazda, Šimon (90. Valta) – Halbich.

MIROSLAV DALÍK


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...