„Dnešní silný vítr k utkání moc nepřispěl. Dostali jsme dva laciné góly. První byl vlastní a druhý z penalty. Dopředu to dnes nebylo dobré, ztráceli jsme míče. Nehodnotí se mi to dobře," nebyl spokojený Jiří Štajner, asistent českolipského trenéra Jánošíka. 

Utkání se hrálo za velmi silného větru. Českolipští se snažili, vzadu jim to docela šlo, ale v útoku naráželi na dobře organizovanou obranu domácích. V 17. minutě měli hosté smůlu, po střele Krátkého nešťastně otevřel skóre českolipský Hajdo - 1:0. Jinak se toho moc neudálo, jen v závěru prvního poločasu musel českolipský gólman Král ukázat své umění, když se Novotný dostal před něj a vystřelil. Král jeho střelu reflexivně v pádu nohama vyrazil.

Ve druhém poločase se hra hostí nezměnila, hra se sice vyrovnala, ale průbojnost českolipského týmu byla chabá, což přineslo faul v pokutovém území hostů od Filipa na Čadu. Nařízenou penaltu proměnil Krátký - 2:0.

„Myslím si, že utkání splnilo svůj účel, jen škoda počasí, ten velký vítr fotbalu nepřispěl. Česká Lípa byla dobrým soupeřem, jako přípravné utkání dobré," pochvaloval si vedoucí Brozan Jan Kudlička. 

Sokol Brozany - Česká Lípa 2:0 (1:0)

Branky: vlastní Hajdo, Krátký (PK). R: Vlašič. ŽK: 0:1. 

Česká Lípa: Král (67. Machač) – Krčmář, Filip, Hajdo, Henzl (46. Bulejko) – Baláž, Havel (46. Žižka) – Pajkrt, Kazda (67. Češka), Šimon (46. Božok) – Halbich (47. Nosek)

MIROSLAV DALÍK